Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PWA 500 cieknie

05 Sty 2008 16:00 4474 8
  • Poziom 2  
    Proszę o radę. Pralka PWA 500 Polara podczas wirowania cieknie i woda wypływa spod niej. Odkręciłem prawą boczną ściankę i stwierdziłem, że woda wypływa plastikowym kanałem (wygląda mi to na przelew ze zbiornika) biegnącym w tylnej ściance zbiornika ukośnie do góry. Wypływ jest dość duży i pojawia się tylko podczas wirowania. Dodatkowo zauważyłem że przestrzeń za wziernikiem zabezpieczonym folią przeźroczystą, a znajdującym się na krawędzi tylnej ścianki pralki, wypełniona jest czymś na kształt osadzonego kamienia. Myślę że ten osad ma związek z ograniczeniem drogi wypływu wody podczas wirowania i powoduje przelew. Pralka ma około 5 lat. W ostatnim okresie zauważyłem też niską skuteczność wirowania - chociaż pasek napędowy bębna jest prawidłowo napięty. Dla wielu kolegów usterka ta jest już oczywista, więc proszę o podpowiedź co zrobić, żeby usunąć wyciek i uzdrowić pralkę. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Bogdan.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Wyczyść węże, filtr związane z odpływem wody ,może nie spuszcza dobrze wody i wychlapuje w czasie wirowania.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem wąż odpływowy - jest drożny. Nawet dosłownie go przedmuchałem - powietrze przepływa bez oporów. A co do filtra na odpływie to chyba te modele takiego nie mają albo nic o nim nie piszą w instrukcji obsługi. Zanieczyszczenia są wyłapywane przez wkładkę filtracyjną przykręconą do bębna i tę systematycznie czyszczę. Niepokoi mnie ten kamień, który widzę we wzierniku w zbiorniku. Nie wiem, czy mogę zerwać folię zaślepiającą otwór i mechanicznie usunąć kamień. Czym zakleić później ten otwór? Być może są do tego celu specjalne folie samoprzylepne. Dzięki za zainteresowanie tematem i proszę o więcej informacji.
  • Poziom 32  
    Zazwyczaj choć tak być nie musi. Za wycieki podczas wirowania w pralkach ładowanych od góry odpowiedzialny jest uszkodzony kołnierz.
  • Poziom 2  
    Andrzej - dzięki za podpowiedź. Sprawdzałem fartuch i nie znalazłem przetarć. Zresztą wyciek przez fartuch zaczynałby sie od niego, a w moim przypadku woda płynie z kanału o przekroju prostokątnym, wbudowanego w tylną ściankę zbiornika. Jest to kanał zaprojektowany i wykonany -jak sądzę - jako np. przelew przy nadmiarze piany. Podejrzewałem, ze może hydrostat nie działa prawidłowo i powoduje zbyt duży poziom wody w zbiorniku, stąd przelew. Niestety przelew nie występuje ani w trakcie prania, ani podczas pracy samej pompki, ale wyłącznie podczas wirowania.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Skoro mówisz ,że woda wcieka tylko podczas wirowania to hydrostat nie ma na to wpływu.Gdyby pobierała za dużo wody to wyciek byłby widoczny podczas prania.Wycieki w czasie wirowania przez przelew powstają gdy pralka słabo spuszcza wodę lub jest za dużo piany (za dużo proszku ,pieniący proszek)
  • Moderator AGD
    Jak cieknie tylko podczas wirowania to można przypuszczać że cieknie z pod fartucha.
    Zdjąć fartuch i osadzić na silikonie.Powinno pomóc.
  • Poziom 2  
    Dzieki za posty. Chyba muszę odpiąć i dokładnie sprawdzić węża odpływowego. Teraz nasunęła mi się myśł: czy na dopływie wody ze zbiornika do pompki nie ma czasem jakiegoś filtra - sitka, które przytkane utrudniałoby odprowadzanie wody przez pompkę? To mogłoby skutkować wylewaniem się wody przez przelew. Może ktoś kto wymieniał pompkę w PWA 500 podpowie, czy jest tam jakis filtr. Wariant fartucha raczej odpada, bo spod niego nic się nie leje, tylko z kanału przelewowego.
  • Poziom 12  
    Sprawdził bym elektropompę jeżeli ma luzy w ułożyskowaniu to nie będzie nigdy
    pracowała ponieważ wirnik będzie się przyklejał do uzwojenia .
    I z tego powodu mogą być kłopoty z wirowaniem.