Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa noktowizora.

wally24 05 Jan 2008 18:44 7781 3
    wally24
    Level 1  
    czy wie ktos jak zbudowac noktowizor albo termowizor??? jestem poczatkujacy dlatego pomozcie mi i nie smiejcie sie!!

Proszę zmienić temat na lepiej opisujący zawartość postu. And!
    atom1477
    Level 43  
    Na lampie noktowizyjnej. Ale będzie ciężko ja zdobyć.
    Jeszcze inaczej to stosując analogową kamerę przemysłową widzącą w podczerwieni i jakiś mały wyświetlacz "telewizyjny". Telewizyjny czyli taki który łyknie sygnał kompozytowy. Może to być taki mały telewizorek 1...2calowy (do kupienia na bazarach za kilkadziesiąt złotych) albo wizjer z kamery VHS.

Generalnie na lampie lepiej, ale lampa jest trudna do zdobycia a i przetwornice napięcia trzeba zrobić.

Napisz na które rozwiązanie się zdecydujesz to w tym kierunku coś konkretniej napiszę.

A co do termowizora to dużo ciężej bo promieniowanie cieplne to bardzo daleka podczerwień. Dużo dalsza niż ta która widzą normalne noktowizory.

A jeżeli chodzi Ci o samo posiadanie noktowizora a niekoniecznie o jego budowanie to może po prostu kup jakiś stary wojskowy noktowizor z demobilu. Chyba najtaniej wyjdzie.
    Doominus
    Level 34  
    Fota mojego pokoju w noktowizji .

Zrobiona kamerką net z 6 diodami IR .

Myślę ze można wykorzystać dowolny aparat,kamerkę ,telefon z wyświetlaczem lcd . Należy tylko sprawdzić czy nie mają filtra blokującego IR wycelować w obiektyw pilota od tv i wcisnąć spust :D
    Potem wystarczy zrobić latarkę IR i to od niej będzie zależało jak daleko noktowizor będzie widział.

Tutaj można zobaczyć jak w aparacie foto widać działanie diod IR w kamerce A4Tech .
    http://pl.youtube.com/watch?v=RfR0jR_n3qM

I zdjęcie które zrobiłem powyższa kamerką .