Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig 70-340 CUC3410 -zasilacz?

awcon 05 Jan 2008 20:22 1467 12
    awcon
    Level 17  
    Witam trafił zabytek j/w uszkodzenie jest takie że po czasie ok 10 min wyłącza się WN słychać tylko buczenie zasilacza (też w głośnikach) - napięcie na kolektorze jest ,na bazie impulsy także . Po włączeniu OTV gdy chodzi można spowodować tą usterke mierząc napięcie na pr-R637 lub bezp.-S16249(Dotknięcie sondą miernika przez sek. do tych elementów) elektrolity w BZ wymienione ,podstawiony US generator H
    Pozdrawiam.
    Bogdan58
    Level 32  
    Może główny kondensator po prostowniku?

Pozdrowienia.
    roman4
    Level 22  
    Podstaw tranzystor np BU508 w koncowym odchylaniu , piszę na przykład iż nie pamiętam jaki tranzystor dokładnie tam jest.
    liska
    Level 12  
    najpewniej wszystkie elementy strony pierwotnej zasilacza "do góry" i posprawdzaj i koniecznie wymień tranzystor w zasilaczu.
    Zdzisław Osmulski
    Level 30  
    Na innym forum znalazłem poradę aby wymienić Tda8140 i poprawić luty.
    Jeśli masz dostęp do SE to w nr 3/98 jest opisany sposób naprawy tego zespolonego(zasilanie+odchylanie)chassis.
    awcon
    Level 17  
    Wszystkie elektrolity w zasilaczu wymienione , BUT12 ,Tda 8140, bu 508-H także i dalej to samo. Dodam tylko że gdy sie wyłącza pierwszy raz to tak jakby przechodził do st-by (na wyświetlaczu kreska , przetwornica cicha) natomiast włączenie ponowne -na wyświetlaczu nr. programu i buczy
    Nie mam dostępu do SE może to można gdzieś z internetu?????
    Pozdrawiam.
    Zdzisław Osmulski
    Level 30  
    Jest to opisane i rysunki na 5 stronach.Spróbuj zasięgnąć informacji na serwis-elektroniki.com.pl mogą wysłać drogą elektroniczną.
    LeDy
    Level 43  
    Może to coś pomoże: za D 633 dać BA 157-9 lub szybszą, C 667-dać 2,2uF/450V , C 647-dać 220uF/25V, R 647-dać 15R, do R 654 dołożyć równolegle 390k/0,1W.Jeszcze dodam ,że przy wymianie w miejsce T 521 zalecany jest BU 903, D 1432, a w miejsce T 661-BUT 76A lub F 344. To ci podpowie jakie ewentualnie elementy zalecane a jakie dałeś. Jeszcze trzeba wziąć poprawkę na obecną ich jakość.
    jarek6814
    Level 17  
    Miałem podobny problem uszkodzone było trafo wyjście f lub g ,robiła się przerwa na uzwojeniach ,polecam sprawdzić .
    awcon
    Level 17  
    Zastosowałem się do wszystkich waszych wskazówek wymienione wszystkie elementy w/g LeDy, wylutowałem trafo -poprawione lutowania na nogach trafa ,i dalej to samo pozostał już tylko chyba tda 3640 ale nigdzie go nie ma.
    stanislaw piechucki
    Level 36  
    PR od reg. napiecia podmieniles?moze on.Tymczasem.
    Marian B
    Level 37  
    Częstą przypadłością w tych telewizorach było przerywanie wyprowadzeń C i K po nagrzaniu (wewnątrz transformatora). W przypadku uzwojenia K, można nawinąć na rdzeniu izolowanym drutem 40zw.
    Wymienić też PR637.