Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować czytnik kart Memory Stick ?

shreku3 05 Sty 2008 20:29 1717 3
  • #1 05 Sty 2008 20:29
    shreku3
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie czy idzie zbudować taki czytnik kart pamięci Klik i Klik ale dla Memory Stick Pro Duo i M2 ?
    Czyli od razu podłączam kartę pod USB bez żadnych procesorów i innych rzeczy.
    Jeśli tak to proszę o pomoc jak podłączyć piny z karty do pinów USB.

Dziękuje i pozdrawiam, shreku3

• #2 05 Sty 2008 23:21
    Platon
    Spec od komputerów

Nie ma zadnego laczenia pinow. Nie zrobisz tego taniej, niz kupujac odpowiedni czytnik na allegro.

• #3 06 Sty 2008 11:19
    fryc88
    Poziom 15  

Widziałem gdzieś coś takiego już dawno temu, ale nie wiem gdzie dokładnie, a teraz by mi się też przydało gdyż mam SE z kartą M2...
    Z tego co widziałem, to na allegro były jakiś czas temu czytniki wpinane w USB, które w przypadku karty M2 nie mają chyba żadnych elementów, tylko bezpośrenio są połączone; karta jest bardzo mała, sam czytnik również - jest szerokości wtyku usb, na grubość kilka mm, długości może 3-4cm, wygląda, jak by był wykonany z plastiku. Nie wierzę, że w środku jest cokolwiek oprócz ścieżek podłączonych do USB, podobnie jak ten podany w linku przez autora tematu, jednak nie widzę już ich na allegro.

Dla mnie tym lepiej by było znaleźć taki schemat, bo mam stary czytnik od jakiejś płyty bodajże ECS, który działa tylko z określonymi modelami płyt, więc dostęp do gniazda i kabla usb mam bezproblemowy, tylko jak to podłączyć trzeba wiedzieć :)

• Pomocny post
    #4 06 Sty 2008 13:24
    Robert B
    Poziom 43  

Możesz sobie nie wierzyć, ale na szczęście elektronika nie opiera się na wierze tylko na fizyce.
    Wewnątrz jest układ scalony bez obudowy (topless), który dokonuje konwersji.
    Wyprowadzenia widać na 4 zdjęciu.
    Tak dla informacji, to istnieją karty mające dodatkowy układ i wtyk USB.
    Jak zbudować czytnik kart Memory Stick ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME