Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar ciśnienia krwi, EKG

05 Sty 2008 22:42 2020 6
  • Poziom 9  
    Witam,

mam do wykonania projekt urządzenia podobnego do aparatu Holtera. Ma on mierzyć przez kilka dni ciśnienie tętnicze i EKG pacjenta. Aparat ma być mobilny (pacjent nie leży w szpitalu). Pomiar ciśnienia ma się odbywać metodą oscylometryczną (czyli pompowanie kołnierza powietrzem i odczyt ciśnienia w momencie gdy pojawiają się szmery przepływającej krwi (ciśnienie skurczowe) oraz gdy zanikają (ciśnienie rozkurczowe) ). Potrzebny mi więc będzie czujnik badający ciśnienie w kołnierzu, oraz do wykrywania 'szmerów'.
    Zastanawiam się, jakie czujniki wybrać, czy macie może jakieś sugestie, pomysły?
    Za każdą pomoc serdecznie dziękuję
  • Poziom 17  
    do ustawiania zapłonu sa takie sady kutre zakłada sie na przewody wtrysków
    one poda impulsy elektryczne w momencie gdy ciśnienie wzrasta i maleje sa to chyba płytki kwarcu które pod wpływem nacisków wytwarzają impulsy elektryczne

oczywiście w silniku diesla
  • Poziom 9  
    Chyba mówisz o czujnikach piezoelektrycznych, rozważam też coś takiego. Chodzi mi o konkretne modele, które będą dobre do takiego zastosowania
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    MPXA6115 i podobne. Popatrz w DIY na stację meteo Byrrt-a i Allegro ;).
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedna prośba, może ktoś będzie mógł pomóc.
    W elektronicznych urządzeniach do pomiaru ciśnienia stosuje się jakieś mikrofoniki, lub też układy wykrywające, kiedy pojawiają się szmery oznaczające przepływ krwi. Ma ktoś może pomysł jakiego elementu tu użyć?
  • Poziom 9  
    dziękuje serdecznie, nie sądziłem, że będą gdzieś dostępne gotowe moduły