Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELCO CDR 500. Podświetlenie działa non stop. Nawet po wyjęciu kluczyka.

05 Sty 2008 23:29 2180 5
  • Poziom 10  
    Witam. od kilku tygodni na warsztacie mam delco cdr 500 gdzie podświetlenie działa non stop. Nawet po wyjęciu kluczyka, nawet po zdjęciu panelika poświetla te 2 małe potencjometry i główny wyłącznik. Proszę o ew sugestie.
  • Poziom 34  
    Zle podłączone radio przeczytaj dokładnie opis kostki i sprawdź podłaczenie
  • Poziom 10  
    No raczej z podłączeniem jest ok, wsadzam w kieszeń inne radia (car400, 300) i działają poprawnie. CZyli podświetlenie działa a po wyłączeniu lub wyjęciu kluczyka gaśnie.
  • Poziom 43  
    A powinno działać ze światłami a nie z kluczykiem. Na wyłączonym radiu po włączeniu swiateł powinno podświetlić gałkę włącznika.

SławeK
  • Poziom 10  
    I tak jest. Dobra - 100% w podłączeniu jest wszystko OK!!! Ale po wyjęciu kluczyka gaśnie wszystko oczywiście światła są wyłączone. A tu ZONK wychodze z samochodu :światła zgaszone, radio wyłączone, kluczyk w kieszeni, a radio świeci- całe: wszystkie przyciski i pokrętła

Aha radio gra nawet po zdjęciu panelika i nie mruga czerwona dioda!!!!!! To zaobserwowałem. Wyświetlacz oczywiście nie świeci.
  • Poziom 43  
    W takim razie wiemy już że jest mniej więcej poprawnie podłączone i usterka jest w radiu. Co pozostaje poza żebraniem i poradę ? Ano rozebranie radia, obejrzenie, podłączenie na stole i poszukiwanie usterki. A ponieważ wiem że to radio występowało w kilku wersjach z różnymi płytami głównymi i nie wypłynął w internecie schemat to nie można łatwo wskazać miejsca usterki. Podpowiedzią jest to ze przy rozkodowywaniu większość wylutowuje procesor i nie zawsze go poprawnie wlutuje potem, fachowcy robią to bez wyjmowania radia z auta. Myślę że jak zdejmiesz blachę nad procesorem to ukarze się pobojowisko jak po przejściu hordy tatarów...

SławeK