Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowniki pod win98 do płyty msi k9n6sgm

06 Sty 2008 02:10 1311 3
  • Poziom 14  
    Witam. Sprawdzałem na stonach producentów płyty i chipsetów i nigdzie nie ma sterów do:
    realtek rtl8201cl
    realtek alc883
    nvidia 6100

może ktoś pomoże???
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Ciężko będzie , ja też miałem problem z starszą jeszcze płytą MSI K7N2Delta FSLR do której też nie ma sterowników pod Win 98 .
    Po prostu N-Force nie ma wsparcia pod win 98.
    Zresztą troszku Ci się dziwie że na takiej platformie instalujesz tak archaiczny system jakim był W98. Jak już to bym się skierował w stronę win 2k albo XP , no chyba że chcesz używać czystego DOS'a
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Witam,

Nie znajdziesz sterowników pod Win98, bo tak jak napisał Darek chipset płyty głównej nie ma wsparcia dla Win98/Me.
    Jest to napisane na stronie MSI ze sterownikami:

"MSI Reminds you :
    Because of the limitations of chipset, this MB does not support Win98/ME"
  • Poziom 14  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Ja nigdy już nie powrócę do win98, ale koleś, który mnie prosi o pomoc w naprawie komputera (poleciała płyta) kupił 2 lata temu 2 sztuki win98 ( też mu sprowadzałem na zamówienie, bo już wtedy był ten system archaiczny) bo myślał, że firma DGCS w swoich programach księga PIR (DOS) nie wspiera win xp. A to nieprawda, bo już wtedy DGCS księga działała na XP.
    Teraz szkoda kolejnych 300zł na xp.
    Myślę,że ciężko będzie by ktoś mi pomógł, więc temat uważam za zamknięty, bo pomoc nigdy nie zadejdzie.

POZDRAWIAM ksimon