Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra Splitter Atmel kabel tel. nie działa - Ferguson

06 Jan 2008 07:17 5216 3
  • Level 2  
    Witam,

Mam Big Splitter ATMEL 2. Splitter u mnie w domu jest zamontowany od października 2007 r. i rozdziela sygnał na dwa tunery (Ferguson 7318 oraz Ferguson 7600). Jednak pod koniec roku przestała odbierać Cyfra na tunerze Ferguson 7600. Zacząłem więc szukać przyczyny. Okazało się, że Fergusonowi 7600 przestał odpowiadać kabel jakim była połączona karta kliencka ze splitterem (4 metrowy kabel telefoniczny z "czteroma ząbkami na końcu"). Podłączyłem też 2 inne zwykłe dwuząbkowe kable telefoniczny (2 metry), ale niestety bez efektu. Jak podłącze kartę kliencką do kabla z którym połączona jest karta kliencka z Ferguson 7318 (18 metrowy czteroząbkowy kabel telefoniczny) to wszystko śmiga jak należy.

No i mam teraz duży problem, bo cyfra działa tylko na jednym tunerze podłączonym 18 metrowym kablem do splittera, a na krótszych kablach nie działa. Nie jestem jednak pewien czy to faktycznie długość kabla ma znaczenie. W ogóle nie mam pojęcia co powinienem zrobić żeby z powrotem cyfra śmigała na dwóch tunerach.

Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    Witaj!
    Długość kabla do 20m na pewno nie ma znaczenia, pamiętaj że na końcówkach kable muszą być podłączone identycznie czyli w obu wtyczkach tak samo.
    Pozamieniaj kolory (ale z obu stron). Jeżeli masz kabel 2 żyłowy też możesz go wypróbować.
    Do przekazu sygnału wystarcza w zasadzie 1 para czyli 2 przewody (chociaż tego nie jestem pewien jeżeli chodzi o spliter V2).
    W starszsej wersji wystarczy podłączyć 2 zewnętzrzne we wtyczce i wszysko hula.
    Spróbój ....

Napisz o efektach..

pozdrooffka.
  • Level 26  
    Jak działa na 18m to musi działać na 1 m.Tylko dokładnie sprawdz podłączenie /zarobienie RJ /.Najlepiej go przedzwoń czy jest drożny.Musi być oki.Pozdro
  • Level 2  
    Witam ponownie,

Udałem się dziś do sklepu RTV i tam pan robił mi kabelek 4 żyłowy, przetestował i DZIAŁA!;) Faktycznie miałem źle ułożone kolory na końcach z obu stron. Co prawda wcześniej tak działało:)

Dzięki wielkie za pomoc
    pozdrawiam