Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechatronik - czyli z cym to się je?

Staszic91 28 Lis 2008 23:08 24761 42
    kt838a
    Poziom 23  
    U mnie co już skonczyli technikum mechatroniczne w chocianowie mają pracę, oczywiscie ci co chcą pracować i powiem z tego co wiem no mają nawet dobrze płatne stanowiska.
  • SterControlSterControl
    MacGyver.
    Poziom 21  
    Kałamarz napisał:
    MacGyver. napisał:
    Zresztą jeden z nauczycieli powiedział że domyślnie mechatronika miała trwać 5 lat bo nasz kochany MEN przesadził z materiałem.

Hahahahahahahahahahhahaha
    ....
    ....
    ...
    ...hahahahahahah

Idź na politechnikę to zobaczysz co znaczy stwierdzenie "dużo materiału w krótkim czasie", a tymczasem poużalaj się jeszcze troszkę nad sobą. :)

Nie będę tego komentował albowiem nie warto kłócić się... dalej nie powiem co. Nic by nie było złego gdyby więcej godzin było przeznaczone na zawód a nie jakieś podstawy przedsiębiorczości, przysposobienie obronne a nie chłonięcie materiału jak dyski przy kopiuj-wklej.
  • SterControlSterControl
    djdark4
    Poziom 10  
    kt838a napisał:
    U mnie co już skonczyli technikum mechatroniczne w chocianowie mają pracę, oczywiscie ci co chcą pracować i powiem z tego co wiem no mają nawet dobrze płatne stanowiska.

w śląskim i dolnośląskim to widzialem kilka ofert dla mechatronika to sie nie dziwie ze maja prace - na podkarpaciu nic :|
    kozik łowicz
    Poziom 1  
    zawód jak każdy inny a jak nauczyciel jest chory na głowe to nie wasza wina
    jakub_grzeszczak
    Poziom 12  
    Koledzy po egzaminie na technika mechatrnika... moze udzielicie mi jakis wskazówek co do ww egzaminu na co uwazac czego sie pouczyc itp.. egzamin juz w czerwcu tego roku
    vojteg
    Poziom 1  
    egzamin zawodowy był banalny w 2008.

Dodano po 3 [minuty]:

wogule te projekty sie fajnie robilo w szkole eh to byly czasy hm . a programy do sterowników PLC fajna zabawa. cuda wianki sie wyczynialo. hehe . a dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe bardzo mi pomógl przyjąc sie do wsk w rzeszowie.

Dodano po 4 [minuty]:

duzo materiałow i egzaminy mają nauczyciele zawodu( dobrzy nauczyciele). a poza tym to egzaminy sobie zabralem jak napisalem podobnie rozwiazania. kumplom z mlodszych klas sie przydadzą,. oj bede szkolił hehehe

pozdr dla mechatroników
    Eldo1
    Poziom 2  
    W 2009r egzamin na Technika Mechatronika też nie należał do najtrudniejszych .

Powiem, że jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy i zda ten egzamin ale to trzeba chęci i wytrwałości ;)
    woju252
    Poziom 10  
    witam, w tym roku egzamin praktyczny na technika mechatronika ma byc faktycznie praktyczny. ma trwac 4h i sprawdzac umiejetnosc programowania sterownikow plc na sterownikach mitshubishi.
    czaro_1990
    Poziom 10  
    o fuck.... tez o tym slyszalem... czy wie ktos cos wiecej na ten temat jak to ma przebiegac...
    Terad1
    Poziom 1  
    W tym roku egzamin na mechatronika był banalny, trzeba było zaprogramować PLC dla bramy garażu otwieranej elektrycznie... , nic prostszego nie mogli dać. Dużo materiału?? na mechatroniku?, wiec chyba macie nauczyciela sadyste bo ja prawie nic nie robiłem w tym technikum, a zdałem praktyczny na 96%. W mojej klasie zdało 9 osób na 24, reszta (tzn. te 15 osób) kompletnie na lekcjach nic nie robiło i dlatego nie zdali. Pójdźcie na studia (poli oczywiście) to dopiero zobaczycie poziom matematyki. Jeśli w technikum matma jest dla was trudna to na studiach zdanie jej bedzie porównywalne z wejściem na Rysy bez niczego i w trampkach
    woju252
    Poziom 10  
    hmm w pewnym sensie to popre twoja opinie, z doswiadczenia wiem ze w technikum to raczej nie ma orlow ale jak ktos sie chce uczyc to i w technikum sie nauczy ;]
    Dante_07
    Poziom 10  
    Witam. Jestem już w 4 klasie technikum mechatronicznego ( oj egzamin już blisko). Jeśli chodzi o część "praktyczną" to będzie ona miała tyle z praktyką co podłączenie dwóch czujników i silnika 3-fazowego(oczywiście nie bezpośrednio) pod sterownik plc i napisanie programu (co do tego że nie będzie pneumatyki to mam pewność bo w wymaganiach co do stanowiska nie ma nic co by miało coś wspólnego z pneumatyką, przynajmniej w tym roku) A większość czasu na części praktycznej będzie trzeba poświęcić na pisanie ("Dokumentacja z wykonania prac")
    A jeśli chodzi o rodzaj sterowników plc to mogą być one dowolne i nie musi to być Mitsubishi (ja osobiście bym wolał zdawać na Siemens LOGO!).
    zielakNS
    Poziom 2  
    Ja jestem w 3 klasie i uważam, że wcale nie jest tak trudno. To jest kierunek dla ludzi zainteresowanych mechatronika. U mnie w szkole zdawalność technicznego 96.3%, więc nie jest tak kiepsko. ;)