Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechatronik - czyli z cym to się je?

Staszic91 06 Sty 2008 13:24 24395 42
  • #1 06 Sty 2008 13:24
    Staszic91
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Jestem w I klasie mechatronicznej. Jeszcze bezstresowo podchodzę do szkoły ale wiadomo egzamin zawodowy sie zbliża... jeszcze troche czasu pozostało ale... I tu mam pytanie: czy ktoś zdawał egzamin z mechatroniki? Jakie miał pytania: z elektroniki czy z mechaniki?
    Pozdrawiam

0 29
  • SterControl
  • #2 06 Sty 2008 15:05
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany

mechatronika to połączenie mechaniki, elektroniki, automatyki i programowania, wiec na tym sie skup :)

0
  • #3 06 Sty 2008 19:51
    Staszic91
    Poziom 9  

To wiem:D ale czego najwięcej pytają bo nie ma sensu wszystkiego wkuwać :wink:

0
  • SterControl
  • #4 07 Sty 2008 16:02
    tomasz102
    Poziom 10  

powiedz nauczycielowi żeby dał ci testy z poprzednich lat, nam pokazał. Najlepsze jest to, że jest niezła szopka bo nikt nie wie dokładnie co będzie i co roku jest wszystko zmieniane a test praktyczny zależy od wyposażenia szkoły.

0
  • #5 07 Sty 2008 16:53
    Staszic91
    Poziom 9  

A to spoko. U mnie w szkole jestem dopiero 3 rocznikiem który uczy sie na mechatronika :) A wyposażenie szkoły jest dość bogate, chociaż nie byłem jeszcze na pracowni.
    Dzięki za info. Jak będziecie coś wiedzieć to piszcie:)

0
  • #6 18 Sty 2008 20:26
    wtk123
    Poziom 10  

W roku 2007 w Polsce po raz pierwszy odbył się test dla Technika Mechatronika więc niewiele jest tych "testów z poprzednich lat". Zdawalność wyniosła 20%. A w Krakowie praktycznego nikt nie zdał. Sam uczęszczam do technikum mechatronicznego i jeśli ktoś ma test z 2007 jak i inne będę bardzo wdzięczny za udostępnienie. Pozdrawiam Wojtek;)

0
  • #7 20 Sty 2008 11:33
    szocik
    Poziom 9  

Ja jestem w II klasie technikum mechatronicznego i materiał, który przerabiamy jest dla niektórych trudny. Facetka od UiSM-ów (Urządzeń i Systemów Mechatronicznych) sama przyznaje, że materiału jest za dużo, a czasu za mało. Jednak to nie wyklucza tego, aby uczyć się dalej, wręcz motywuje.
    Co do egzaminów z poprzednich lat, to jeśli ktoś ma, to niech wstawi.

0
  • #10 21 Sty 2008 17:13
    szocik
    Poziom 9  

Wiem, że na stronie CKE jest informator, ale nie chodzi mi o niego, tylko o egzamin, który odbył się rok temu :) Co do poprzednich postów, to to wszystko już mam.

0
  • #11 21 Sty 2008 18:47
    wtk123
    Poziom 10  

Właśnie, tego jest wszędzie pełno. Nikt nie aktualizuje tych plików. O egzamin w podstawówce i gimnazjum dbają, a o nas? Nie! Jak tak można? To jest najważniejszy okres w naszym życiu, bo od tego zależy nasza praca i przyszłość. Mimo powrotu do kształcenia zawodowego w naszym kraju wszystko stoi na głowie. Zamiast zdrobić selekcję w podstawówce i gimnazjum, to nie pomagają dorosłym jednostkom. My chcemy sami się doskonalić, i co? Nie dają nam szans przygotowania się. Powinno się o nas bardziej dbać skoro chce się mieć wykształconych specjalistów.

0
  • #12 28 Sty 2008 19:59
    szocik
    Poziom 9  

Przekopałem wszystkie strony organizacji rządowych itd. Nigdzie nie potrafią mi podać testu zawodowego :/

0
  • #13 14 Kwi 2008 22:31
    #Tomek#
    Poziom 17  

Witam. Egzamin zawodowy sie już zbliża. Może ktos ma jakieś nowe pomoce? arkusze egzaminacyjne z roku 2006 i 2007

0
  • #14 28 Wrz 2008 23:03
    DPosk
    Poziom 9  

I jak kolegom poszedł egzamin z mechatroniki? Mi się udało zdac:)

0
  • #16 01 Paź 2008 21:17
    kt838a
    Poziom 23  

na egzaminie zawodowym na pewno będą pytania z sterowników PLC, może się zdarzyć, że na części praktycznej ptrzeba napisac jakiś program, albo zaprojektować jakis układ sterowania

0
  • #17 01 Paź 2008 22:12
    MacGyver.
    Poziom 21  

kt838a napisał:
    może się zdarzyć, że na części praktycznej ptrzeba napisac jakiś program, albo zaprojektować jakis układ sterowania

Ja to widzę z naszą udaną "Technologią Informatyczna" (w cudzysłowiu bo tak na prawdę w Gim potrafili nas coś nauczyć a tu...)

Wiecie może co to jest Word?
    A co to jest ECDL? (pytanie nauczycielki TI do kumpla gdy ten rzucił hasłem iż zyskał takowy certyfikat)
    Prezentacje w PowerPoint na 6 slajdów (w Gim było na 30 jak nic a przynajmniej nie było krytyki i każdy miał 5 a nawet 6)
    Excel - przepisywanie tabel z kartki (dosłownie mozolna praca a każdy musiał zrobić)

Już nie mówiąc iż nauczyciele mają jakieś tam instruktaże z którymi się nie rozstają (z pamięci by nie poprowadzili lekcji).

Też jestem 2 rok w zawodzie technik mechatronik:
    -w szkole faszerują nas czystą teorią
    -do klasy trafiło kilka muminów którzy pomylili się z ogólniakiem
    -nie wiem czy prócz mnie i 3 innych osób ktoś potrafiłby chwycić poprawnie lutownicę gdyby im dano do ręki
    -z przedmiotów niezawodowych gnębią nas tak, jakbyśmy mieli iść z nich na studia (przy rozbieraniu samochodu ich znajomość nie poprawi nam roboty)
    -siedzimy po 8 godzin w szkole ziewając a jeszcze PKSy to jakieś 45min x 2 + 40min = 2h 10min + 8h = 10h 10min nie mówiąc o rzekomych opóźnieniach i awariach (nie mam prawka i wozu)

Ogólnie jestem niezadowolony, wysłuchało się opowiadań rodziców i wujków którzy za komuny chodzili do szkoły (wtedy było normalnie i nie było Romka w MEN) a teraz wielkie rozczarowanie. Nie dziwię się że młodzież coraz bardziej ćpa i pije bo przy tak nudnym i stresującym tempie życia można wybuchnąć, dosłownie na lekcjach część klasy zasypia bo nic ciekawego nie ma w programie nauczania, zresztą sam jestem coraz bliższy takiemu ideału, zaś bezrobocie i zacofanie 100 lat za murzynami w PL nasuwa pytanie czy jest jakikolwiek sens się uczyć dla marnych 1500zł (a inflacja rośnie)? Czy przed czy po studiach wszyscy są jednakowo traktowani (chyba że znajomości...). Niedawno podjąłem wstępną decyzję o tym że przy dalszym trwaniu PL w ciemnocie zakończę moją edukację (oby) z tytułem technika.

0
  • #18 02 Paź 2008 21:43
    kt838a
    Poziom 23  

też jestem w 2 klasie technikum mechatronicznego w chocianowie. Na przedmioty zawodowe zabardzo nienażekam, ale dziwi mnie poco przedmioty typu WOS,biologia, 2 godziny w tyg. religi. Matmy mamy tylko 2 godziny, gdzie juz mój rocznik (91) zdaje obowiązkową mature z matmy.

0
  • #19 04 Paź 2008 15:39
    Staszic91
    Poziom 9  

Chodzę z MacGyverem do klasy i popieram jego słowa! I jeszcze najlepsze: UiSMe mamy w klasie od polskiego! to już jest przesada!

0
  • #20 04 Paź 2008 20:29
    kt838a
    Poziom 23  

u mnie naszcześącie przedmioty zawodowe mam w klasach do tego przeznaczonych, w 2 kl. mam tylko jeden przedmiot PPUiSM, który uczy dwóch nauczycieli, 1 rzeczy elektronicznych a 2 hydraulika i pneumatyka.

0
  • #21 04 Paź 2008 21:53
    MacGyver.
    Poziom 21  

To my mamy:
    -Podstawy Mechatroniki - najbardziej sensowny nauczyciel z zawodowego, tu oczekuję cudu
    -Mechanika Techniczna (Technologie i Konstrukcje Mechaniczne)
    -Urządzenia i Systemy Mechatroniczne (jak na początki sama teoria, tu powinna być klasopracownia dla przykładów urządzeń)
    -Pracownia - jakieś tam ćwiczenia, ale więcej w tym matmy niż ćwiczeń

Nie wiem po co są Podstawy Przedsiębiorczości, u nas średnia klasowa z tego przedmiotu wyniosła ponad 5. Jesteśmy już na tyle cwani by wiedzieć jak zrobić dobry interes w życiu.

Natomiast jest paru wyrozumiałych nauczycieli z reszty przedmiotów, którzy wiedzą, że te przedmioty nie przydadzą się technikowi i nie katują nas ostro :) (liceum ma u nas rzeźnię)

0
  • #22 05 Paź 2008 15:06
    rubin145
    Poziom 1  

Czy chodzi ktoś do technikum mechanicznego nr. 3 w Krakowie na technika mechatronika?

0
  • #23 06 Paź 2008 23:01
    bobi13
    Poziom 14  

poszukaj na stronach centralnej komisji czy nie dają jakiś przykładów i wytycznych link: cke.edu.pl

0
  • #24 27 Lis 2008 17:57
    MacGyver.
    Poziom 21  

I jak się dowiedziałem w tym tygodniu że oficjalnie średnia zdawania egzaminu zawodowego wynosi zaledwie 15% dostałem załamania i żałuję że nie wybrałem mechanika lub elektronika. Miałem w ręce testy praktyczne i tyle co wywnioskowałem to że drugie tyle ile trzeba napisać nie obejdzie się bez lania wody. Ładny prosty schemacik ale niektóre pytania musiał jakiś baran tworzyć bo na prawdę niektóre wartości jedynie brać z kosmosu. Zresztą jeden z nauczycieli powiedział że domyślnie mechatronika miała trwać 5 lat bo nasz kochany MEN przesadził z materiałem.

Zacytuję słowa kolegi mającego te same myśli: "pomyśl 6 razy zanim się zdecydujesz ukierunkować swoją Przyszłość"
    Przy czym podpisuję się pod tym oboma rękoma.

Mijajcie mechatronika!

0
  • #25 27 Lis 2008 18:14
    kt838a
    Poziom 23  

No egzamin zawodowy to całkowita porażka, szczególnie część praktyczna, niby praktyczna, bo wszystko na papierze. Miejmy, że zmienią trochę zasady egzaminów zawodowych.

0
  • #26 27 Lis 2008 18:19
    cassius17
    Poziom 17  

Jestem w trzeciej klasie Technikum Mechatronicznego, o egzamin się nie obawiam. Podobno w przyszłym roku egzamin praktyczny ma być praktyczny w dosłownym tego słowa znaczeniu.

0
  • #27 27 Lis 2008 18:21
    MacGyver.
    Poziom 21  

Znając nasz kochany MEN i CKE to pewnie za 10 lat...

0
  • #28 27 Lis 2008 18:31
    kt838a
    Poziom 23  

j222 napisał:
    Jestem w trzeciej klasie Technikum Mechatronicznego, o egzamin się nie obawiam. Podobno w przyszłym roku egzamin praktyczny ma być praktyczny w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Oby był praktyczny, ja jestem w 2 klasie.

0
  • #29 27 Lis 2008 22:59
    djdark4
    Poziom 10  

Witam wszystkich w tym roku w czerwcu zdałem egzamin zawodowy Technika Mechatronika, 31 sierpnia odebrałem dyplom i ten certyfikat europass i co ???i nic do tej pory nie moge znalezc pracy ani w Rzeszowie ani za granica, bylem w biurach posrednictwa w WArszawie, Krakowie Opolu i nic- wiecie co mi zaproponowali- pakowanie i-podow albo robienie bulek w piekarni - u nas Irlandii chyba nigdy nie bedzie a dyplomy i jakies europassy za granica nie znacza nic- tylko doswiadczenie sie liczy tylko jak ja mam je zdobyc jak nikt mnie nie chce zatrudnic na start- na studia nie poszedlem bo kierunku mechatronicznego na politechn ice rzeszowskiej jescze nie ma - a na mieszkanie i studia w krakowie nie mam kasy

Moze ktos cos doradzi- widze ze kilka osob tez zdawalo w tym roku - tylko ze oni pewnie sa z krakowa i na agh studiuja.

Jedyna oferta na portalach pracy ktora by mnie interesowala w mojej sytuacji byla praca technika automatyka ( bez doswiadczenia) w tychach i na tym koniec-gdyby to bylo za granica jechalbym bez zastanowienia a tak nadal szukam po portalach i gazetach----hehe aaa takie byly obiecanki w pierwszej klasie ze to zawod przyszlosci - dobre sobie.

0
  • #30 28 Lis 2008 22:09
    Kałamarz
    Poziom 14  

MacGyver. napisał:
    Zresztą jeden z nauczycieli powiedział że domyślnie mechatronika miała trwać 5 lat bo nasz kochany MEN przesadził z materiałem.

Hahahahahahahahahahhahaha
    ....
    ....
    ...
    ...hahahahahahah

Idź na politechnikę to zobaczysz co znaczy stwierdzenie "dużo materiału w krótkim czasie", a tymczasem poużalaj się jeszcze troszkę nad sobą. :)

0