Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat i duszki na telewizorze

06 Sty 2008 16:49 1621 10
  • Poziom 19  
    Podłączyłem cyfrowy polsat watrości ma górną 99 i dolną 62 ale na telewizorze przesuwają mi się np napis TVp1 o oglądam inny kanał . Albo przesuwają się inne napisy z kanałów których nie oglądam. Oczywiście jest to mało widoczne wygląda to jaj jakieś duszki. Z czego mogą wynikać te zakócenia?
  • Poziom 13  
    Sprawdź czy masz pełne euro.
  • Poziom 26  
    Kol.po kolei jak podłączyłeś tunka /za pomoca jakich kabli i czy twój TV przełącza się automat na AV poprzez E-E/, czy masz antenę naziemną i jak podłączoną.Po prostu dając pytanie dawaj więcej danych.Pozdro
  • Poziom 23  
    Witam.
    Te zakłócenia są od anteny naziemnej, sprubój pozmieniać polączenia TV Tuner
  • Poziom 19  
    Mam pełne Euro . Automatycznie przełącza się telewizor jeżeli włącze tuner. Nie mam anteny naziemnej w mieszkaniu ale mieszkam w bloku to może ktoś mieć taką antenę choć w pobliżu mojego mieszkania nie widzę.
  • Poziom 26  
    Anteny sąsiadów nie mają nic do tego.Podmień E-E, a czy wczesniej nic takiego nie było?Pozdro
  • Poziom 24  
    Te zakłócenia nie są od przewodów ani od anteny naziemnej (możesz wyłączyć antene to wtedy będzie widoczne śnieżenie).Uszkodzenie jest w telewizorze nie napisałeś jaki masz typ TV,często uszkodzenie tego typu było w Elemisach i Triluxach (brak separacji ) do wymiany układ scalony (przełącznik AV-TV).
  • Poziom 30  
    I druga bardzo prawdopodobna przyczyna to tani podłej jakości kabel Euro-Euro.
    Ostatnio miałem okazję zaprezentować efekt na TV LCD takiego wynalazka - obraz z Cyfry+ miał śnieg.

Jak jest tak jak mówię, cienki kabelek za 5 zeta zastosowany, to pewnie wystarczy zakup porządnego kabla, np Thomsona płaski z każdą żyłą w ekranie albo po prostu dobry, gruby prawie jak kciuk kabel gdzie po rozebraniu wtyczki także widać że żyły sygnałowe każda idzie w swoim ekranie.
  • Poziom 24  
    Miałem identyczny przypadek z plazmą 42 LG,też śnieżenie ale ciekawa sytuacja jak przełożyłem w TV euro do gniazda Video to obraz idealny.Kamil
  • Poziom 30  
    Bo na jednym Euro masz wejście/wyjście a na drugim euro już nie.
    Na Euro1 masz mimo przełaczenia na obraz zewnętrzny (np z tunera SAT) cały czas podawany sygnał z TV - stąd zakłócanie się na parszywych kablach.

Potestowałem kable taki za 5zł i mój porządny Thomsona na dobrym LCD Sharpa - sygnał z Cyfry+ i na Euro1 szum, na Euro2 'idealny' a potem dałem Thomsona do Euro2 i ten 'idealny' zrobił się bardziej idealny - brak przesłuchów pomiędzy sygnałami RGB i synchro. Niestety ale na LCD/Plazmie jest to bardzo widoczne - uwydatniane są wszelkie niedoskonałości sygnału.
  • Poziom 19  
    Wiecie Panowie co się okazało. Otóż miałem jeszcze nie odłączoną telewizję kablową i to ona tak siała. Po odłączeniu problem znikł. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Zamykam temat. Pozdrawiam Rafał