Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z odsłuchem - wzmacniacz 2x50W - radiowęzeł szkolny

piropol 06 Jan 2008 17:43 1104 5
    piropol
    Level 12  
    Witam mam problem . Jestem w szkolnym radiowęźle . Posiadam wzmacniacz 2x50W . Jeden kanał idzie na głośniki rozmieszczone w szkole a drugi mam podłączony do małego głośnika który stoi na wzmacniaczu . Chciałem móc sprawdzać co leci na szkołę ale zawsze wzmacniacz jest ustawiony na 7-8 poziom głośności i gdy włączę mały głośniczek to potężnie charczy . więc proszę was o pomoc . Czy dałoby rade zmontować jakiś układ który by zmniejszył moc dawaną przez wzmacniacz na głośnik . Ale tak aby nie uszkodzić wzmaka . Za wszystko dziękuje .

Pozdrawiam .
    Amper_3
    Level 15  
    A nie możesz się podpiąć gdzieś przed wzmakiem. Zamontować jakiś rozgałęźnik, między odtwarzaczem, a wzmacniaczem?.
    No chyba, że elementy te są zintegrowane. Wówczas będzie trzeba poszukać jakiś schemacik. Kiedyś coś takiego widziałem. O ile pamiętam składało się z kilku 5W rezystorów i potencjometra, ale teraz komlpetnie nie pamiętam gdzie.
    Pozdrawiam i informuj nas o postępach.
    piropol
    Level 12  
    jest możliwość wpięcia się przed wzmaka ale głośnik potrzebuje te 1,5W a np. MP3 czy komputer tyle nie daje . Zresztą byłby spadek napięcia pod obciążeniem i sygnał idący do wzmaka będzie słabszy przez co głośniki w szkole grałyby ciszej .

PS. Pamiętasz może nazwę tego układu ??
    Pawel S.
    Level 39  
    a ten wzmacniacz niema balansu??
    jezeli nie to proponuje podpiac sie sluchawkami w sygnal - jak prawdziwy DJ ;)
    piropol
    Level 12  
    Niestety nie ma balansu ale jeżeli chciałbym mieć słuchawki to musiałyby być włączone cały czas . A mp3 nie jest z zasilaczem (bateria się też rozładowuje):D
    Amper_3
    Level 15  
    Właśnie problem polega na tym, że nie pamiętam nazwy. Dawno temu to było. Skoro jest możliwość, to wepnij się przed wzmakiem, korzystając z jakiegoś niewielkiego wzmacniacza. Nawet głośniczek komputery się do tego nada. Piszesz o MP3, bądź komputerze. Te urządzenia posiadają balans. Chyba ze wzmacniacz jest monofoniczny, w co wątpię.