Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak podświetlenia - Blaupunkt Florida RD 168

leszeszek2 06 Sty 2008 18:07 1999 7
  • #1 06 Sty 2008 18:07
    leszeszek2
    Poziom 9  

witam,

radio było 100% sprawne, pewnego dnia wsiadam, włączam no i dalej wszystko gra oprócz podświetlenia wyświetlacza. przyciski i wszystko w koło świeci, a wyświetlacz jedynie wyświetla;) ale jest ciemny.

Zdolności i wiedzy do rozebrania radia i ewentualnej diagnozy nie posiadam i stąd moje pytanie: czy "z zewnątrz" radia można coś sprawdzić przec co występuje taki objaw? A może jakieś wygaszanie w menu się włączyło? Co można sprawdzić?

Niby radio gra, ale dyskomfort jest kiedy widać tylko podświetlenie guzików.

No i jeszcze czy warto oddać to do jakiegoś warsztatu czy poprostu tak jeździć. Może ktoś strzeli przybliżony koszt takiej naprawy.

0 7
  • #2 06 Sty 2008 18:21
    SlaweK
    Poziom 43  

A jak żarówka w reflektorze w aucie nie świeci to co robisz ? Tu jest podobna sytuacja, z tym że trochę trudniej jest je wymienić i dobrać właściwe, to bym zostawił fachowcowi.

SławeK

0
  • #3 06 Sty 2008 18:27
    leszeszek2
    Poziom 9  

SlaweK napisał:
    A jak żarówka w reflektorze w aucie nie świeci to co robisz ? Tu jest podobna sytuacja, z tym że trochę trudniej jest je wymienić i dobrać właściwe, to bym zostawił fachowcowi.

SławeK

tyle że jak w samochodzie gaśnie jedno światło to instynktownie wymienia się żarówkę, ale jak gaśnie np. cały przód to mało prawdopodobne żeby wszystko się spaliło.

a podświetlenie wyświetlacza jest tylko na jednej żarówce/diodzie ? bo nie padał wyświetlacz częściami, tylko tak "pstryk" i ciemno.

ps. to chyba nie jest forum tylko dla tych którzy znają się na rzeczy

0
  • #4 06 Sty 2008 18:37
    daras984
    Poziom 22  

tyle że te żarówki od podświetlania sa łączone szeregowo!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #5 06 Sty 2008 20:38
    piotrek_krak
    Poziom 12  

Witam!nie wiem jak w blaupunkcie ale moga byc rownolegle i szeregowo-stawiam na zarowki,przewaznie sa takie dwie male po dwoch stronach wyswietlacza 50gr w elektronicznym,ale najpierw rozkrec panel i sprawdz woltomierzem czy sa zasilane.

0
  • #6 24 Lut 2010 20:00
    ..::eve::..
    Poziom 2  

daras984 napisał:
    tyle że te żarówki od podświetlania sa łączone szeregowo!!!!!!!!!!!!!!

Witam, wiem, że odgrzebałem stary problem ale właśnie naprawiam takie radyjko i szukałem schematu i dla przyszłych pokoleń nie są łączone szeregowo, a za sterowanie podświetleniem odpowiadają trzy tranzystory, które (jak stwierdzam po czytaniu tematów) są najczęstszym problemem.Pozdrawiam.

0
  • #7 24 Lut 2010 22:07
    mister_j
    Poziom 22  

Hłe, hłe...W tym modelu żarówki podświetlające LCD są dwie i łączone szeregowo !!. Pzdr

0
  • #8 24 Lut 2010 23:36
    ikar55
    Spec od car audio

Całość podświetlania w tym modelu, to 3 obwody po 2-ie żarówki ( 6V / 80mA) łączone szeregowo. Stąd 3 tranzystory załączające. Możesz poprzekładać żarówki np. z podświetlania klawiszy, a tam zamontować najpopularniejsze na naszym rynku 6V / 50mA.

0
  Szukaj w 5mln produktów