Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuję specjalisty - laser CD Onkyo nie działa poprawnie

06 Sty 2008 19:28 3227 11
  • Poziom 9  
    Witam,
    Poszukuję specjalisty z Bydgoszczy, któremu mógłbym powierzyć do konserwacji/naprawy odtwarzacz Onkyo DX-6730. Zakupiłem go na allegro, czyta wszystkie płyty, ale mam kilka płyt, które przeskakują. Dodam, że są to płyty w stanie idealnym, bez żadnej ryski. Z kolei wiele płyt porysowanych chodzi bez zarzutu.
    Korzystając z instrukcji na forum, przeczyściłem trochę laser, ale to nic nie dało.
    Proszę o informację, gdyby ktoś wyraził wolę zajrzenia do odtwarzacza; sam się na tym nie znam.
  • Poziom 22  
    Laser prawdopodobnie powoli "się konczy". Pomzoe mu lekkie "podkręcenie"- niestety, tylko doraźnie
  • Poziom 9  
    Czytałem o "podkręcaniu" lasera, ale niestety nie wiem jak to zrobić.
    Może lepiej wymienić na nowy? Tylko znów: do kogo najlepiej się z tym zwrócić?
  • Poziom 22  
    to nie jest takie proste. Powinno się zwiekszyc prad płynący przez diodę TYLKO nieznacznie, aby zwiększyc jej sprawność. Nieumiejętne (zbyt mocne) podkręcenie lasera - spowoduje jego bardzo szybkie przepalenie się - do cna

Tak jak pisałem - 100% sprawność urzadzeniu przywróci tylko wymiana całego pick-up'a. Nalezy to powierzyc dobremu serwisowi który oprocz wymiany głowicy, dokona także odpowiedniej kalibracji nowego lasera. W przeciwnym razie- kłopoty murowane

Niestety- nie wiem kto w Bydgoszczy zajmuje się serwisem podobnych urzadzen

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jeszcze jedno pytanie: ile średnio może kosztować wymiana głowicy?
  • Serwisant
    Jaki typ czytnika masz zastosowany?KSS240 czy KSS213? amoże innny.
  • Poziom 9  
    Nie wiem.
    Gdzie to można odczytać? Jak wrócę do domu, sprawdzę i odpiszę.
  • Poziom 9  
    Podaję typ czytnika: KSS - 210A
  • Poziom 9  
    Super. Wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Nie musisz kalibrować. Jak kupisznowy to niczym nie kręć, zamień ze starym i ciesz się grającym sprzętem. Na starym czytniku prawdopodobnie masz już nadpaloną soczewkę, patrząc pod światło na soczewce widoczna jest taka nieregularna ciemna kropka, to ona rozprasza promień lasera.
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Mam już kupiony laser; szukam teraz specjalisty, który by dokonał wymiany.
    Pozdrawiam.