Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie słuchawek do telefonu i mp3 + piorytet telefonu

06 Sty 2008 21:16 2870 5
 • Poziom 10  
  Witam,
  Tak jak w temacie, planuje podłączenie słuchawek do telefonu(nokia e50) i mp3(ipod) na raz, także normalnie słychać dźwięk z mp3, a jak ktoś dzwoni to przełączą dźwięk na telefon, a telefon sam odbiera.

  Mam wstępny pomysł ale nie wiem czy to tak można.
  Ze standardowych słuchawek nokii odciąć słuchawki i podłączyć je do przekaźnika normalnie rozwartego, a wyjście z mp3 do przekaźnika normalnie zwartego, za przekażnikami podłączyć słuchawki, a same przekaźniki wysterować napięciem dżwięku z telefonu.
  I tu pojawia sie problem czy to da radę tak wysterować?? Czy podczas rozmowy jak rozmówca nie będzie nic mówił nie będzie się z powrotem przełączać na mp3.

  A może można coś takiego kupić i nie warto samemu robić? Tylko nie wiem jak to nazwać.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Koncepcja może i słuszna ale inaczej trzeba wysterować przekaźnik.
  Na złączu telefonu powinien być gdzieś dostępny pin , który daje napięcie lub zwiera do masy jak telefon dzwoni lub jest rozmowa. Raczej bym szukał takiego rozwiązania. Problem z przekaźnikami to zasilanie. Raczej są od 5v a w telefonie to niecałe 4v może nie działać. Trzeba by dać zewnętrzne zasilanie.
 • Poziom 10  
  Witam,
  Znalazłem rozpiskę pinów http://pinouts.ru/CellularPhones-Nokia/nokia_pop_pinout.shtml
  Ale niestety nie widze tam takiego pinu, przynajmniej nie jest opisany.
  A to może jakoś z mikrofonu??
  Bo bym zostawił zostawił jeszcze tą elektronikę noki i dopiero same słuchawki obciął

  Edit:
  A jeszcze mnie tkneło. Jak jest w zestawach głośnomówiących w samochodach? Jak jest "wydawane polecenia wyciszenia radia"? To jest bezpośrednio na jakimś pinie z telefonu? Bo to wtedy by można tak samo. Nie moge sie teraz sam tym pobawić i postprawdzać bo chwilowo nie mam miernika
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Trochę się zdziwiłem tym złączem. Myślałem że bardziej oczywiste jest znalezienie pinu sterującego. A tu klapa nie widać takiego. Może coś sprawdzisz miernikiem nigdy nie wiadomo. Jest jeszcze inna alternatywa . Możesz wykorzystać te świecidełka co świecą jak w pobliżu działa telefon.
  Zawsze można wykorzystać sterowanie z czegoś takiego.
 • Poziom 10  
  Ech, nie miałem ostatnimi czasy wziąć sie za to. A teraz potrzebuje to na szybko. Jak można najprościej podłączyć 2 źródła dźwięku do jednych słuchawek. Narazie zrobię prowizorkę - bez wyciszania muzy i już.
 • Poziom 10  
  Dobra. Coś znalazłem. Napięcie na mikrofonie w stanie spoczynku jest ok 1V, a podczas rozmowy 1,7V. Pin 9 i 10 również tak też jest na 8 i 10. Wystarczy to na wysterowanie przekaźników?