Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARES - nie działa poprawnie na Windows Vista.

06 Sty 2008 21:47 19934 8
  • Poziom 16  
    Witam.
    Przez jakiś czas byłem szczęśliwym użytkownikiem programu do ściągania plików P2P o nazwie Ares. Działał rewelacyjnie, a pobierane pliki ściągały się bardzo sprawnie i szybko. Celowo napisałem, że działał, ponieważ program na Windows XP radził sobie znakomicie, natomiast po zainstalowaniu jego najnowszej wersji 2.0.9 na Windows Vista Home Premium (64 bit) niestety nie jest już tak kolorowo.
    Ale do rzeczy. Po instalacji na Vista program odpala się bez większych problemów.Jednakże na zdziwienie zasługuje fakt tego, że przez długi czas łączy się z serwerem, tak jakby go nie mógł znaleść. Widac to na samej górze okna programu po jego lewej stronie. Na XP połączenie następowało odrazu, a parametry łącza nie uległy zmianie przez ten czas - 1Mb/sek, Netia. Po wpisaniu do okna wyszukiwania jakiegoś pliku program szuka go dłużej, niż na XP. Kiedy go już znajdzie próbuje go pobrać. Jest to np. utwór muzyczny zaklasyfikowany z dobrą dostepnością, bo ma dwie, trzy gwiazdki przy jego znalezieniu. Na początku zaczyna się pobieranie (ale nie zawsze), ale niestety po pobraniu 30-40% pliku transfer zwalnia do zera. To pobieranie w większości przypadków nie następuje, pomimo, że utwór ma dobrą dostępność po jego wyszukaniu. Po niedługim czasie dzieje się rzecz dziwna, bo program zawiesza mi działanie internetu. Nie ładuje się żadna strona, pomimo, że łącze jest sprawne. Dopiero jak wyłącze program, to wszystko wraca do normy, ale nie odrazu. Musze się wylogować, lub zrestartować komputer, zeby internet spowrotem zaczął działać. Zupełnie nie wiem, czym jest to spowodowane.
    Jeszcze tylko parę informacji technicznych. Zapora Windows mam odblokowaną dla Aresa. Port połączeń przychodzących 35864 dla Aresa również jest odblokowany. W panelu sterowania Aresa w zakładce sieć włączyłem pomimo tego opcję omijania Firewalla, lecz bez rezultatu. Nic to nie pomogło. Jest tak, jak napisałem powyżej. Program antywirusowy, który posiadam nazywa się ESET Smart Security, jeżeli by to komuś pomogło w rozwiązaniu problemu.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, to będe wdzięczny za info.
    Pozdrawiam.
    DAREK
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Wyłącz kontrolę konta użytkownika, może pomoże wyłączenie także kontroli rodzicielskiej. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kontrola Konta Użytkownika jest wyłączona.
  • Poziom 16  
    Tak też zrobiłem. Ściągnołem najnowszą wersję ARESA ze strony producenta, lecz niestety nic to nie pomogło, ponieważ program nadal nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kliknij prawym przyciskiem i poszukaj opcji uruchamiania w trybie zgodności z... wybierz XP. Pomogło?
  • Poziom 16  
    Tak owszem - teraz pomogło. :-) Po uruchomieniu w trybie zgodności z XP Program przede wszystkim nie zawiesza mi internetu i wreszcie po odpaleniu jest status online, a nie tak jak wcześniej "łączy". Udało mi się ściągnąć nawet jeden kawałek. :-) Na podsumowanie przyjdzie jednak czas później, po dokładniejszym sprawdzeniu ARESA na Windows Vista. W każdym razie dzięki za pomoc. Dam znać za lada dzień, jak wypadły pozostałe próby.
  • Poziom 16  
    Witam ponownie. Niestety nie jest tak kolorowo, jak napisałem wcześniej. Otóż wtedy owszem, program działał ok., ale nie wiedzieć czemu ostatnio z powrotem odmówił posłuszeństwa. Po uruchomieniu w trybie zgodności z XP Ares loguje się do sieci i wyszukuje np. utwory muzyczne. Niestety większości nie chce ściągać, pomimo, że mają dobrą dostępność. Udało mi się ściągnąć np. wczoraj jeden kawałek, ale program znowu zablokował mi internet, bo żadna strona się nie chciała ładować w oknie przeglądarki, pomimo, że utwór był pobierany. Dziwne - prawda. :-) Nie wiem, z czym jest to związane, ale jakby ktoś miał jakiś pomysł, jak sprawić, żeby Ares działał poprawnie na Windows Vista, to będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam.
    DAREK
  • Poziom 16  
    Witam ponownie po tak długim czasie. ;-)
    Nie wiem już co to Ares i archaiczne p2p, bo jak wiadomo dzisiaj rządzą torrenty, Windows Vista to najgorszy system, jaki w życiu miałem ale na szczęście mam to wszystko dawno za sobą - bo już nie używam tych muzealnych rzeczy. :-)
    W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat zamykam.