Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Producenci lamp - logo firmy

junek 07 Sty 2008 18:24 1714 9
  • #1 07 Sty 2008 18:24
    junek
    Poziom 16  

Pytanie nie jest może ściśle związane z działem, ale mam problem, nie mogę rozszyfrować producentów lamp na podstawie znajdujących się na nich znaczków firmowych(logo). Może ktoś skojarzy:
    Producenci lamp - logo firmy oraz Producenci lamp - logo firmy
    Przekopałem wszystko n/t lamp, tu i poza forum i nic... a pamięcią nie sięgam:-)
    Z góry dzięki!

0 9
  • #3 07 Sty 2008 18:37
    junek
    Poziom 16  

painlust napisał:
    Obie z RFT

Hmm, myślałem że to "N" oraz stylizowane "W" to są jakieś znaki odrębnych firm :) Co dziwne, na ani jednej z podobnych nie ma napisu RFT jaki pamiętam ze starszych lamp, ale widocznie tak robili.
    Dziękuję za informację.
    Pozdrawiam - Junek

0
  • #4 07 Sty 2008 19:15
    goldi74
    Poziom 43  

Witam...

Ta z lewej to na 100% RFT.

0
  • #5 07 Sty 2008 21:09
    junek
    Poziom 16  

goldi74 napisał:
    Witam...

Ta z lewej to na 100% RFT.

:) Własnie znalazłem na alledrogo.pl fotkę lampy z takim oznaczeniem i obok pudełko od niej - jak nie patrzeć jest napis RFT...

0
  • #7 07 Sty 2008 21:40
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Pod marką RFT produkowało lampy kilka różnych zakładów i każdy miał własne logo. Trochę podobna sytuacja jak z Unitrą w Polsce.

0
  • #9 14 Sty 2008 16:55
    junek
    Poziom 16  

Pi-Vo napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=316013#316013
    Dawno, ale zakładałem taki temat.Możesz zobaczyć w nim jeszcze jedno logo które było stosowane przez RFT.Prawie 5 lat temu.Sam nie wierzę jak dawno to było...

Faktycznie. Dziwne, że nie natrafiłem na post, a szukałem od "początku", może złe słowa kluczowe były. Dziękuję za link, lampy z oznaczeniem jak na tej pierwszej z fotki nie mam... :)
    Pzdr. - Junek

0
  • #10 14 Sty 2008 18:22
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

W swoich zasobach znalazłem jeszcze EAA91 z logo RWN NEUHAUS (na zdjęciu akurat ECC83) oraz ECC81 z napisem FUNK WERKE ERFURT. Też należały prawdopodobnie do kombinatu RFT.

Producenci lamp - logo firmy

0
  Szukaj w 5mln produktów