Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ograniczyć spalanie lpg fiesta mk3 1.4 gaznik zkomorą pływa

mamuten 07 Jan 2008 19:48 4795 6
    mamuten
    Level 10  
    mam taki problem w swoim samochodzie jest taki że za dużo mi pali jak mi wyszło na 100 kilosów spaliło mi 13litrów lpg co zrobić żeby mniej spalało
    1. czy wymiana filtra gazu spowoduje zmiejszenie spalania gazu
    pS i niech ktoś mi nie za rzuca że pisze w nieodpowiednim temacie ale widziałem dużo takich tematów że dużo pali autko

kupiłem pierwsze autko wiadomo nie jest to maybach ale starsze autko wiec powiem co miałem z nim nie tak a jest to silnik 1.4 gaz 1 generacja autko gaźnikowe
    1. jak go kupiłem to na początku śmierdziało w kabinie gazem podczas jazdy na zimnym silniku i na średnio rozgrzanym i chodził dobrze na zimny byłem u gazownika to zrobiłem że nie śmierdziało i jeździło się dobrze ale to spowodowało gaśniecie na wolnych obrotach na zimnym silniku jak się rozgrzeje śmiga rewelacja i utrzymuje się około 1.2 tysiąca obrotów na luzie ale wtedy przed regulacją palił jak smok
    2. ale ta regulacja zrobiła że dalej dali dużo bo około 13 litrów na 100 w mieście a w trasie to nie wiem bo nigdy nie jeżdze nie mam takiej potrzeby i jak rozmawiałem z kolegą jego ojcem miał taki problem że tez mu dużo spalało ale wymienił filtr gazu i spalanie spadło
    Proszę o pomoc
    co mam z tym zrobić i co dokładnie zrobić żeby spalanie spadło
    PS. jest początkującym kierowcą i na mechanice znam się nie wiem ale spróbuję to nad robić w lecie

proszę o konkretne rady a nie np. przełącz sie na benzynę spalanie gazu mniejszy sie do zera
    lindonerl
    Level 18  
    Myślę żemasz tam wtrysk jednopunktowy i sondę lambda. Nowy parownik i elektronika załatwi sprawę.
    Dobra elektronika sama będzie korygowała dawkę gazu w trakcie jazdy w pełnym zakresie obrotów.
    mamuten
    Level 10  
    napewno gaźnik a jak mozna poprawić elektryke i jak by to można było zrobic
    lindonerl
    Level 18  
    Jak gaźnik to elektryki nie poprawisz. Przynajmniej nowe przepony do parownika, nowy filtr powietrza - czysty i niezaolejony i porządny mikser do tego gaźnika.
    mamuten
    Level 10  
    ale jak patrzyłem przez filtr powietrza idą rurki od gazu ale będe zrobic troche w silniku w lecie jak kasy uzbieram bo teraz jest u mnie cienko wiec jakoś to staram sie przeboleć i ograniczam jazde do minimum tylko co do szkoly i z szkoły bo jutro bede wymieniał filtr gazu to to jest grosze może to coś da
    lindonerl
    Level 18  
    Lepiej wydaj kase na filtr pow i zakręć 1/4 obrotu śrubkę od regulacji na wężu tak jak wodę w kranie, ograniczysz wypływ gazu.
    mamuten
    Level 10  
    już skreciłem ten zawur o 1/4 ale musiałbym rozwiąpiac te rurki i dać poza filtr ale filtr gazu tez można wymienic i skreciłem troszeczke dawke gazu ma mikserze

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

może ktoś jeszcze cos doradzi