Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Allen-Bradley - POMOCY !!

zibili 18 Dec 2003 10:56 4398 5
 • #1
  zibili
  Level 12  
  Poszukuję informacji na temat paru urządzeń w/w producenta.
  Chodzi o automat pakujący firmy PAVAN. Jest on sterowany przez AB SLC 500 CPU 5/02, przy pomocy panela oper. ESA VT 550. Zarówno panel, jak i PLC są podłączone poprzez DH-485 do urządzenia IMC S Class firmy Allen-Bradley. Dodatkowo do IMC są podłączone dwa encodery oraz dwa falowniki(?) TDE DMBL-10 sterujące dwoma silnikami.
  Dysponuję softem do programowania w/w urz. (oprócz BMBL-10)

  Pytanie:
  1. Czym dokładnie jest IMC S Class i gdzie zdobyć opis?
  2. To samo co wyżej tylko o TDE DMBL-10?

  Problem:
  1. Jak się podłączyć z laptopem, żeby można było monitorować pracę maszyny i wprowadzać ewentualne korekty w oprogramowaniu? Chodzi mi konkretnie o korekty w IMC S CLass. Dodam iż wypięcie któregokolwiek urz. w celu zwolnienia portu wywołuje alarm i przerwę w pracy maszyny.

  PS. W załaczniku zamieszczam część schematów. Zgóry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdr
 • #2
  HUGO
  Level 15  
  A jakim łączem sie chcesz łączyć czy rs232 czy rs485 bo jest tak i tak możliwość ale jesli rs485 to musisz mieć specjalny konwerter nazywany PIC bo też jest dokładany czasmi specjalny moduł do sterownika który dubluje porty niewiem jak u Ciebie sytuacja wyglada jeśli coś to pytaj może jakoś rozgryziemy problem

  pozdrawiam Andrzdej
 • #3
  zibili
  Level 12  
  Dzięki za wsparcie.
  Konwerter do 485 posiadam i łączyłem się już z PLC (jest ok). Niestety nie mogę go użyć, bo musiałbym zwolnić któryś z portów na IMC, a w tedy zatrzyma mi się maszyna. Zależy mi na skorygowaniu programu w IMC podczas pracy całego urządzenia (jest zbyt mało tolerancyjne). Co do rs232, to sprawdzę dzisiaj i dam odpowiedź jutro rano.
  Pozdr
 • #4
  zibili
  Level 12  
  Ok. sprawdziłem. Na płycie czołowej IMC są dwa porty szeregowe, mam tylko pytanie, czy są to standardowe RS232, czy też może jakaś odmiana - nie posiadam dosłownie żadnej dokumentacji na ten temat.
  Pozdrawiam
 • #5
  bonanza
  Power inverters specialist
  Dystrybutorem A-B jest Introl Katowice - mają trochę dokumentacji i mogą podzielić się fachową wiedzą w nadziei na dalsze kontakty :)
 • #6
  zibili
  Level 12  
  bonanza wrote:
  Dystrybutorem A-B jest Introl Katowice - mają trochę dokumentacji i mogą podzielić się fachową wiedzą w nadziei na dalsze kontakty :)


  Tutaj nic nie znalazłem, ale był odnośnik na stronę producenta www.ab.com, gdzie znalazłem interesującą mnie dokumentację. Jest co prawda po angielsku, ale wyjaśniła mi wiele rzeczy zwiazanych z moim problemem. Gdyby jednak ktoś miał polską wersję dokumentacji do IMC S Class i ją udostępnił, to chętnie skorzystam. Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku :lol: