Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z gniazdem mixera...co sie stalo? kto naprawi?

08 Sty 2008 00:04 925 3
  • Poziom 9  
    Witam

Mam taki problem. Kupilem niedawno karte muzyczna USB do laptopa (problem nie ma nic wspolnego z kompem).
    Karta ma 2 gniazda jack 2/xlr.
    Uzywalem bez problemow przez dlugi czas samych gniazd na jacki i postanowilem dokupic kabel XLR by ulepszyc jakos nagrywania.
    Otoz po podlaczeniu mikrofonow Shure SM57 jedno gniazdo zaczelo szalec. W sluchawkach bylo sprzezenie, miernik wejscia szalal pod sama gore a co najlepsze z ''glowki'' mikrofonu wydobywal sie dzwiek!! (taki pisk)
    Drugie gniazdo po pewnym czasie sie ''zarazilo'' i teraz czy wepne cokolwiek pod jacka czy xlr to lipa. Karta wyczuwa podpiecie ale zamiast dzwieku jest szum.
    Nie wiem- moze to wina ze przez przypadek i glupote dynamiczne mikrofony Shure SM57 dopalilem phantom +48V ?? Chociaz koledzy mowia ze to nie robi roznicy bo sa przetworniki (czya phantom...nie pamietam) porzadnej firmy i powinny byc wytrzymale.
    Co moglo sie stac? Spalone wejscia?
    Nie mam gwarancji, sciagnalemz USA.
    Komu dac do naprawy ?

Licze na pomoc i pozdrawiam

Mateusz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Trzeba oscyloskopem zobaczyć co jest na tych wejściach. Jak mikrofon piszczał, to sugeruje, że był tam przebieg zmienny. Włączony Phantom nie powinien mieć żadnego znaczenia, bo styki mikrofonu podpina się do tego samego potencjału. No chyba, że się popsuł. Jeżeli jedynym zasilaniem jest USB, to w środku musi być przetwornica podwyższająca napięcie do Phantoma i to może ona padła.
  • Poziom 9  
    dzieki

zasiloanie karty jest z gniazda.
    nie ma zasilania z USB.
    Jest normalna wtyczka z USA z przejsciowka na europejskie gniazdo (podobno nie trzeba trabnsfowmatora)

pozdr
  • Poziom 20  
    Tak, czy inaczej trzeba spawdzic co jest na stykach 2 i 3 gniazda XLR. Powinno być napięcie stałe ok. +48V (Phantom) wzgledem styku 1. Napięcie różnicowe między 2 i 3 musi wynosić 0V.