Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne odpalenie komputera

Marekk 18 Wrz 2002 19:32 3025 13
  • #1 18 Wrz 2002 19:32
    Marekk
    Poziom 17  

Powracam jeszcze raz do nastepującego tematu:
    Chciałbym zdalnie uruchamiać komputer.
    Uruchomiłem odpalanie przez modem wykorzystując modem zewnętrzny i funkcję BIOSU.Problem jest jednak taki ,że kazdy telefon powoduje start komputera,moze Ktoś wie czy można to jakos obejść i uruchamiać komputer tylko na żądanie(beeper,kod??).A może jest możliwość uruchomienia komputera z wykorzystaniem funkcji WOL poprzez sieć WAN. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0 13
  • #2 18 Wrz 2002 21:09
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Marekk napisał:
    Powracam jeszcze raz do nastepującego tematu:
    Chciałbym zdalnie uruchamiać komputer.
    Uruchomiłem odpalanie przez modem wykorzystując modem zewnętrzny i funkcję BIOSU.Problem jest jednak taki ,że kazdy telefon powoduje start komputera,moze Ktoś wie czy można to jakos obejść i uruchamiać komputer tylko na żądanie(beeper,kod??).A może jest możliwość uruchomienia komputera z wykorzystaniem funkcji WOL poprzez sieć WAN. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Raczej z modemem nic innego nie wyczraujesz. A co do WOL WeakeupOnLan to jest tylko przez sieć LAN, Przez WAN to raczej nie wyjdzie.

0
  • #3 18 Wrz 2002 21:13
    Macius
    Poziom 14  

Kiedys pamietam kumpel wykombinowal pewien sposob. Kupil po prostu w sklepie elektrycznym urzadzenie na ktorym ustwialo sie godzine o ktorej ma wlaczyc sie dane urzadzenie, obecnie w sprzedazy sa chyba tez wersje elektroniczne najczesciej uzywa sie tego do wlaczania piecykow na wode :)) jak mowie bylo to juz dosc dawno jeszcze za czasow obudowy AT, na ATX bedzie problem w przyciskiem POWER bo tu nie ma pozycji wlaczony-wylaczony no ale moze sie da to jakosc obejsc. To troche oryginalny sposob ;) A dokladniej to chodzi ci o uruchomienie komputera o okreslonej godzinie?, czy np z jakiegos miejsca gdzie jestes chesz wlaczyc komputer???

0
  • #4 18 Wrz 2002 21:19
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Macius napisał:
    Kiedys pamietam kumpel wykombinowal pewien sposob. Kupil po prostu w sklepie elektrycznym urzadzenie na ktorym ustwialo sie godzine o ktorej ma wlaczyc sie dane urzadzenie, obecnie w sprzedazy sa chyba tez wersje elektroniczne najczesciej uzywa sie tego do wlaczania piecykow na wode :)) jak mowie bylo to juz dosc dawno jeszcze za czasow obudowy AT, na ATX bedzie problem w przyciskiem POWER bo tu nie ma pozycji wlaczony-wylaczony no ale moze sie da to jakosc obejsc. To troche oryginalny sposob ;) A dokladniej to chodzi ci o uruchomienie komputera o okreslonej godzinie?, czy np z jakiegos miejsca gdzie jestes chesz wlaczyc komputer???

Ja z postu wyczytałem że tu chodzi o włączenie kompa kiedy się będzie chciało (zdalnie). Więc ten sposób raczej się nie przyda.

0
  • #5 18 Wrz 2002 22:06
    elektryk
    Poziom 42  

Modemy zewnetrzne wykorzystuje w zlaczu rs232 sygnal RI (ring indicator) byc moze to wpolpracuje z WOR wiec jesliby podac tam odpowiedni impuls to komp by sie uruchomil pamietaj tylko ze rs232 wykorzystuje logike -12/+12 wolt

0
  • #6 18 Wrz 2002 23:30
    Marekk
    Poziom 17  

KrzysiO dobrze wyczytał.Chodzi mi o włączanie komputera na Zyczenie z dowolnego miejsca.

0
  • #7 19 Wrz 2002 01:14
    Tremolo
    Poziom 43  

Może jakaś centrala telefoniczna wewnętrzna?? i numerem wenętrznym włączało by sie kompa ?? np 0 10 33 - na 99 % + x xxx xxx wewn. 281 ... ale to chyba roboty troche :D ... tepsa chyba na to nie pujdzie

możesz też zatrudnić parobka będziesz do niego dzwonił a on włączy komputer...

0
  • #8 19 Wrz 2002 08:43
    robusta
    Poziom 15  

przy takich zabawach to wolałbym zrobić układzik na mikrokontrolerze, który dostawałby sygnał z normalnego dzwonka w telefonie w prostym algorytmie: jeśli jeden dzwonek i cisza to np. przekaźnikiem zwiera kabelki power on w komputerze i sprzęt chodzi, a jeśli dzwonek pierwszy, drugi, trzeci itd. to mikrokontroler nie reaguje...
    -proste, sprawne i zawsze zadziała, a kwestia programu czy ma reagować na jeden dzwonek czy dwa.....

0
  • #9 19 Wrz 2002 10:49
    Tremolo
    Poziom 43  

Komp może być przecież cały czas wlączony :) zresztą trzeba pokombinować.

0
  • #11 20 Wrz 2002 02:29
    DariuszM
    Poziom 15  

Prosty układ detekcji sygnału dzwonka plus układ demodulacji sygnału DTMF (Dual Tone Multi-Frequency) i dekoder tak otrzymanego sygnału załączałby przekażnik po potwierdzeniu odpowiedniej kombinacji tonów wysłanych z klawiatury telefonu. Dlaczego nie wykorzystać do tego celu np. starej sekretarki automatycznej, która miałaby już te wszystkie układy gotowe do wykorzystania. Niektóre, np. firmy Panasonic pozwalały na zdalną zmianę/odczyt informacji wychodzącej z sekretarki jak również odczyt zapisanych wiadomości poprzez wprowadzenie odpowiedniego kodu - tj. kombinacji sygnałów DTMF z klawiatury - w trakcie odtwarzania informacji wychodzącej.

Pozdrawiam

0
  • #12 20 Wrz 2002 04:03
    DWAserwis
    Poziom 29  

Tak se czytam i czytam i nierozumie o co chodzi.
    ja jak miałem kiedyś jakiegoś zoltrixa to zostawiałem komputer na czuwaniu i po paru dzwonkach modem odbierał i miałem połączenie z kompem, a teraz na nowej płycie w biosie jest " Ring On Power ON " i modem AMR, i teraz wyłączony komputer po trzecim dzwonku się włancza, potem musi się załadować win XP (prawie 20 dzwonków) i modem włącza połączenie, chyba że włączę hibernacje to wtedy startuje wszystko w niecałe 10 dzwonków.

0
  • #13 20 Wrz 2002 12:24
    dex
    Poziom 27  

W EP byl projekt jakiegos modemu zewnetrznego . Tylko zalezy czy pc ma byc tylko wlaczony zdalnie czy rowniez musi byc dostepny dla uzytkownika online.Bo jesli tylko zdalnie wloczony to kupic np. komure za 50zl karte prepaid nikomu nie podawac numeru , podlaczyc jakod przekaznik do podswietlenia i masz sterowanie z calego swiata,tak na szybko...Co ma pewne wady.

0
  • #14 22 Gru 2008 02:52
    mccamillo17
    Poziom 11  

A co jeśli dostanie się smsa od operatora :-/ dobre by było podłączenie komórki jak by np po jakimś czasie dzwonienia komp się włączał.. tylko jak to najprościej zrobic i bez zbędnych wydatków....?? słyszałem o włączaniu kompa przez siec z drugiego PC po przez wysłanie impulsu na karte sieciową i ona by włączała PC [jeśli oczywiście jest taka opcja w biosie] ale nie wiem czy to nie chodzi tylko o siec LAN...?? jak nie to może istnieje jakiś program tego typu na tel... a jak nie to trzeba kombinowac z drugim tel i zamiast wibry podłączy przekaźnik, ale właśnie jest problem z tymi esami od operatora.. a Jeśli by dało radę zamontowac przekaźnik do głośniczka to by problem był pradbopodobnie z głowy bo na smsa by się ustawiło milczący [czyli by nie włączało przekaźnika] a na połączenie jakiś dzwonek.... i teraz znowu jest problem bo napięcie jakie do głośnika dociera nie jest takie samo tylko zmienne w zależności od głośności i wysokości tonów dzwonka.... co o tym myślicie?? z góry przepraszam za mój prosty język ale dopiero zaczynam się bawic elektronika...

0