Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUSER w HP 5P - error 64 .

wezeer 18 Gru 2003 12:37 3065 13
  • #1 18 Gru 2003 12:37
    wezeer
    Poziom 12  

Witam
    Mam taki problemik mam drukarke Laserjet 5p no i wyswietlaja mi sie błąd po probie wydruku. drukarka przechodzi self test ale zaczyna jakby drukować i zapaja sie 4 diody liczac od klawisza "RESET" 3 amber i zielona z manuala wyczytalem ze to jest error 64 po wcisnieciu "RESET button" + "GO button" zapala sie pierwsza (amber) od pomaranczowego klaiwsza co oznacza error 20. Z tego wnioskuje ze jest to wina FUSER (utrwalacza) czy wie ktos jak to sprawdzic/naprawic ?? w serwisie Hp powiedzieli ze sie popsyla mi drukarka :!: trafna diagnoza i za 630 zł moga mi ja naprawic nie wazne co sie popsulo i daja 1 rok gwarancji :> fajan sprawa jak komus piorun strzelil :) coz poznizej link do manuala serwisowego cizko ale udalo sie znalesc :) jesli ktos wie co z tym zrobic to czekam :)
    linf do manuala Laserjet 5P http://www.snami.by/pdf/hp/5p5mp.pdf

• #2 24 Gru 2003 02:41
    wezeer
    Poziom 12  

Coz nikt nie zna przyczyny :( jaka szkoda Doszedlem ze to jednak FUSER ale nie wiem co w nim mozna wyminic/naprawic :( czekam na reakcje

Wesołych Świąt

• #3 29 Gru 2003 09:29
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

coz fusery w hp sa zlozone z kilku elementow do tego co najczesciej leci w nich naleza dwie rzeczy:
    grzalaka lub termistor (wszystko zalozone jest na jedna plytke wic cokoliek poleci calosc jeest do wymiany) i bezpiecznik termiczny ktory jest w metalowym elemencie pod plytka grzalki tak czy siak do wymiany masz tak zwany heating element w fuserze no chyba ze masz dostep do uzywanego... jeszcze jesdna sprawa sprawdz czy zebatki na samym fuserze nie sa sstarte bo tez maja okreslona zywotnasci a jak sa starte to efekt moze byc taki ze po wlaczeniu drukarka moze "warczeec" i to dosc glosno aha hp na pytanie o fuser:
    C3150-69004 Fusing assembly (For 220V to 240V operation) - Bonds toner to paper with heat NO LONGER SUPPLIED REQUIRES RETURN OF DEFECTIVE PART ja znam tylko jeszcze jedna firme ktora jej jeszcze ma i z tego co widze po cenie ktora podales to ten serwis wymieni Ci tylko heating element... spsobu naprawy uszkodzonego elementu grzejnego nie znam... tylko wymiana na sprawny

• #4 14 Sty 2004 17:59
    wezeer
    Poziom 12  

Sprawdzilem opory zgodnie z instrukcja opory na zlczach J204 jest 380 k Ohms :) a powinno byc 440 k Ohms ... a na drugim zlaczu J103 jest 135 a powino byc 127+- 5.
    Sprawdzalem przy wyzsej temp a nie przy 20 stopniach wiec to moze byc to ale po zmrozeniu spada opor :> wiec termistor dziala i nie wiem co mam robic ;(

Czekam na propozycje

• #5 15 Sty 2004 14:21
    kosmita

mniej wiecej dobr opory coz w takim raze zerknij jeszcze na elektronike czy przypadkiem nie ma zimnych lutow... no i mam nadzieje ze mizyles opoery we wtyczkach ktore wklada sie w elektronike

pozdrawiam

• #6 16 Sty 2004 13:36
    almado
    Poziom 2  

Witam, najlepiej kupić taką sama drukarkę na giełdzie czy na allegro i wymienić fuser. Robi sie to dośc łatwo i wyjdzie taniej niż kupno nowego fusera

• #7 16 Sty 2004 13:47
    kosmita

tylko ze trzeba najpierw wydrukowac sobie stan licznikow (ktore swoja droga mozna zmieniac jka ktos wie jak) drukarka ktora wydrukowala ok 150.000 stron tak czy siak bedzie potrzebowala nowego fusera (tyle akurat wytrzymuje folia i plastikowe zebatki ktore przenosza ruch z silnika do fusera) tak ze czasem sie oplaci to zrobic a czasem nie

pozdrawiam

• #8 17 Sty 2004 12:49
    wezeer
    Poziom 12  

Drukarka nie ma zbyt duzego przebiegu ... stan zebatek jest oki wiec nie sadze ... postaram sie sprawdzic zimne luty na plytce zasilania ...
    Pozdrawiam i czekam na sugestie

• #9 17 Sty 2004 13:12
    kosmita

w "Heating Element" wewnatrz jak rozbierzesz sa jeszcze bezpieczniki termiczne i czasmi one padaja... tylko ze one sa czesto zgrzewane z drytem albo zaprasowywane tak wiec naprawa tez odpada (chyba ze zaryzykujesz "zadrutowanie starym polskim sposobem")

pozdrawiam

• #10 26 Sty 2004 15:11
    wezeer
    Poziom 12  

Witam Ponownie
    Niestey drukarka dalej nie dziala :( sprawdzilem zimne luty nic nie znalazlem poprawilem te ktore wydawaly sie dzine i dalej nic sprawdzilem przekaznik ... dziala jest przejscie przez przekaznik. ale z drugiej strony jest cos takiego co ma symbol AU 120033 i nie wien jak to sprawdzic ...

ps. Mam pytanko jak ktos jest z warszawy i ma ochote pogrzebac :) za rozsadne pieniazki chetnie oddam do naprawy w dobre rece : )

• #11 26 Sty 2004 15:26
    kosmita

pogadaj z Kazikiem od czasu do czasu cos pisze na elektrodzie a na HP zna sie jak malo kto (na pewno lepiej niz ja) i z tego co wiem obsluguje Warszawe
    pozdrawiam

• #12 26 Sty 2004 17:26
    krzkomar
    Poziom 25  

A po podłączeniu jej robi się ciepły ? bo jeśli tak to coś na drodze kontroli temperatury, jeśli nie to załączenie fusera ubite, możesz też do grzałki podłączyć miernik aby to sprawdzić - przy self-teście drukarka zawsze załącza fuser (220V AC)

• #13 27 Sty 2004 08:56
    Kazik
    Spec od drukarek

Miałem kiedys podobny problem z LJ 2200 - o dziwo po wyjęciu i ponownym włożeniu wtyczek od fusera zaczela dzialac i nawet wydrukowala, o dziwo , kilka kartek po czym znowu zasygnalizowala blad fusera. I tak kilka razy - jak sie okazalo zaczal padac termistor. Dopiero po wymianie fusera (klient powazny wiec sie nie bawilem) wszystko wrocilo do normy. W Twoim przypadku nalezy podmieniac podzespoly elementu grzejnego i sprawdzac co sie dzieje - jezeli nadal jest zle to uszkodzony jest zasilacz HVPS na plycie kontrolera DC.

• #14 10 Paź 2010 23:35
    mosfet
    Poziom 25  

Pozwolę sobie odgrzać temat, bo problem mam identyczny.

Pokiwanie wtyczkami fusera pomogło na jakiś czas, teraz jest martwota. Przy każdej próbie wydruku błąd fusera. Opory na złączkach są OK, mimo tego nie działa. Fuser przy próbie wydruku robi się lekko ciepły. Kolega Kazik napisał, że zasilacz wysokiego może odpuszczać, czy mogę prosić o wskazówki co się w nim sypie?

Drukarce kiedyś pomagało jak postała włączona pół godziny. Teraz niestety już nie. Wymieniłem elektrolit główny zasilacza (był na oko napęczniały) ale to nie pomogło.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME