Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 coupe moduł domykania szyb jak podłączyć?

08 Sty 2008 12:24 8948 6
  • Poziom 9  
    Witam! mam problem z podłączeniem modułu domykania szyb tzn. podłączam wszystko wg. schematu ale nie działa. Centralny zamek zamontowałem bez problemu a moduł nie daje żadnych znaków. W module pomarańczowy kabel który ma odbierać impuls masy z zamka centralnego ma cały czas masę. czy tak powinno być:?: Co powinno się pojawić na przewodach idących do przycisków w czasie domykania szyb?Niżej zamiszczam schematy centralnego zamka i modułu domykania szyb bardzo proszę o jakieś cenne wskazówki jak mam dopiąć ten moduł.
  • Poziom 20  
    A nie masz tam przypadkiem domykania szyb po dłuższym przytrzymaniu kluczyka z otwartymi szybami ?
    Jak masz orginalne, a powinno być,
    to wtedy nie przydaje się moduł domykania szyb.
    Wtedy potrzebny jest sterownik z dłuższym impulsem (tzw komfort) do domykania szyb.
  • Poziom 33  
    W coupe zawsze jest elektryka bo szyby przy otwarciu drzwi opuszczają się jakiś centymetr.Komfort też musi być.Nie widziałem jeszcze coupe'ty by nie miała komfortu.Zamka oryginalnego też nie miała???Dziwne to trochę dla mnie.
  • Poziom 9  
    Witam! Niestety nie mam komfortu, po długim przytrzymaniu kluczyka nic się nie dzieje. Tą opcję miały BMW po 94 a ja mam 92. Ale zaóważyłem że po odłączeniu orginalnego modułu sterowania centralnym zamkiem i szybami, nic nie działa (szyby i centralny) ale działa domykanie szyb w czasie zamykania drzwi(coupe) czyli sterować tym musi coś innego??? Najbardziej zastanawia mnie to dlaczego jest cały czas masa na przwodzie pomarańczowym modułu domykania szyb który ma odbierać impuls masy z centralnego zamka. Coś jest nie tak z tym modułem domkania szyb czy każdy tak ma????? Bardzo proszę o cenne podpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    A zobacz przy wiązce do radia.Ja tak miałem w A3,że jakiś domorosły majster złączył + po zapłonie ze stałym i szyby nie biegały.Rozłączyłem i problem zniknął.
  • Poziom 9  
    Niestety to nie to, kostka od radia jest oryginalna i nie ma tam żadnych przeciętych ani łączonych kabli.

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie, jak z wyjścia na światła postojowe z centralnego zamka zrobić wyjście na kierunki? Jedną stronę da radę podłączyć ale chce żeby mrugały wszystkie cztery kierunkowskazy. :?:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy poszukać sobie opisu rozdzielenia sygnału za pomocą diod. Koniec.