Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router i kablówka

08 Sty 2008 13:13 15874 13
  • Poziom 12  
    Witam, mam neta z Tv kablowej. Ostanio podłączyłem router aby rozdzielić neta na laptopa i stacjonarnego. Niestety po podłączeniu routera modem dostawcy netu zrywa połączenie z serwerem po 5min. Jak podłącze stary komp, wszystko wraca do normy. Jak dostawca rozpoznaje router i czy widzi że podłączone są dwa komputery?
    Dodam że włączyłem klonowaniwe mac adresu i blokade liczby ttl ale to nic nie pomaga.
    Ktoś może mi pomóc? Z góry dziękuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skąd pewność, że modem rozłącza połączenie ?
    Podaj model routera.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Skąd pewność, że modem rozłącza połączenie ?

Na modemie jest dioda LED "serwer" która świecąc światłem stałym informuje o prawidłowym połączeniu z serwerem. Niestety po podłączeniu pod modem routera po 5 min LED gaśnie a net pada.
    Cytat:
    Podaj model routera.

Chyba najbardziej popularny,czyli D-link di-524.
  • Poziom 12  
    a czy w tych 5 min jak podłączysz routerek do modemu to masz dostęp do internetu ?

Dodano po 1 [minuty]:

Który operator dostarcza ci internet ?

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno, czy po sklonowaniu mac adresu, zapisałeś konfigurację na routerze i czy na twardo zrestartowałeś oba urządzenia ?
    Podaj model modemu kablowego.

Nie jest to przypadkiem dioda sygnalizująca połączenie modem-PC/router ?
  • Poziom 12  
    Scalac, dopóki modem nie zerwie połaczenia z serwerem net śmiga bez zarzutu. Nowy mac adres zapamiętany na stałe i pamięta go nawet po odłączeniu zasilania. Oczywiście był restart obu urządzeń.
    Dodam że przez pierwsze 2 tyg. po podłączeniu routera wszystko było w porządku, nawet nie klonowałem mac adresu i wszystko było dobrze. Dopiero od kilku dni taki problem.
    Mbo, Dioda sygnalizująca połączenie modem-PC/router jest oznaczona jako "PC".

Wygląda to tak że system rozpoznaje że podłączony jest koncentrator i zrywa połączenie, tylko jak on to poznaje i czy da sie temu zapobiec?
  • Poziom 22  
    zadzwon do kablowki, bo jesli polaczenie modem-router jest ok i dioda PC swieci caly czas, to "my" czyli userzy koncowi nic nie zrobimy.... :(
  • Poziom 12  
    Desk - nie wiem jaki to dostawca internetu ?
    Nie wiemy jaki masz modem.
    Ja mam UPC i na zakończeniu postawili mi Motorolę SB5101E.
    Standartowe kontrolki to: POWER, RECEIVE, SEND, ONLINE, PC/ACTIVITY/STANDBY.
    Rozumiem, że według ciebie siada kontrolka ONLINE a z nią RECEIVE i SEND.
  • Specjalista elektryk
    Deks - odpowiedz jaki to modem i sieć.

Możliwe, że podłapałeś jakiegoś wirusa. Jeżeli faktycznie to robi "kablówka" to dość mściwi są ;)

pzdr
  • Poziom 20  
    Witam

Walczyłem kiedyś z takim przypadkiem i okazało się, że DLINK był uszkodzony.

Po wymianie na inną sztukę śmiga jak ta lala.

Pozdrawiam

Piotr
    a ja mam taki problem.. router di-524 podłączenie do multimedii, jakiś czas temu podłączyłem rodzicom ten routerek żeby podłączać laptopka bezprzewodowo, wszystko śmigało. Niestety ostatnio chyba coś poknocili w multimedii, ponieważ nie mam dostępu do netu. Połączenie komputer-router jest ok. Podłączając bezpośrednio do modemu multimedii necik smiga, ale na kabelku, najdziwniejsze jest to że podłączając kablem komputer do routera, netu również brak ( właśnie karta sieciowa w laptopku była rejstrowana w MM ). Czyżby uszkodzenie routera, czy też może MM cos wymyśliła i blokuje dostęp ?? Może ma ktos jakis pomysł jak to sprawdzić ?
  • Poziom 9  
    arti123 udało się rozwiązać problem, multimedia, ma jakies zabezpieczenia? rejestruje karty? bo włąsnie kupiłem routera D-Link DI524 i mam problem z podłączeniem, komp routera znajduje, łączy się z nim, ale nie ma internetu.
    pozdro
  • Poziom 18  
    Była neotrada i router NETGEAR DG 834G który nie ma portu VAN RJ45. Teraz zachciało się kablówki iii... niestety... modem się nie nada. Choć czy na pewno???
    Czy gdyby panowie z kablówki przymknęli oko i nie ustawili w swoim modemie filtra MAC, to czy wtedy taki modem przydzieli więcej niż jedno IP? Wtedy wpiął bym kabel w jedno z gniazd LAN routera i powinno siać po WiFi :)
    Modem to: Motorola SB 5101E
    router i kablówka
    Proszę o info czy można w ten sposób podzielić kablówkę?
  • Poziom 26  
    W mojej kablówce posiadam dokładnie taki sam modem i u dostawcy zarejestrowane 2 komputery.Za drugi płacę dodatkowo 5zł/m-c.Do tego modemu mam podłączony TP-LINK i poprzez wi-fi używam go do 2 laptopów,które nie raz są włączone w tym samym czasie.A więc pracują 4 komputery,ale nigdy nie zdarzyło mi się aby z tego powodu wyłączał się internet.Aha na moim komputerze mam stałe IP,ale to chyba nie ma nic do rzeczy.
    Zatem,to chyba nie jest wina dostawcy,że net się wyłącza.