Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Od czego zacząć - najprostsze urządzenie bez dużych kosztów

08 Sty 2008 17:01 930 8
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym poznać wasze zdanie na taki temat. Jak myślicie jakie można wykonać najprostsze urządzenie bez dużych kosztów. Tak na początek.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Co konkretnie chodzi Ci po głowie? Taniej można coś zmontować z urządzeń kupionych na giełdach lub zabrać się za proste układy, których koszt jest i bez tego znikomy.
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik obserwowany
    może spróbuj coś z cyfrówki np jakiś układ TTL albo inwerter CMOS i zastosuj próbnik stanów logicznych do zbadania układy.
  • Poziom 9  
    A co myślicie o Stroboskopie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Ja proponował bym złożyć jakiś zasilacz.. W końcu w warsztacie każdego elektronika/elektryka to podstawa do uruchamiania budowanych układów.. ;)
  • Poziom 15  
    A to może jeszcze podpowiedźcie co powinno znaleść się w podstawowym warsztacie początkującego elektronika? np, dobra lutownica - dobra czyli jaka? :) Na pewno pomoże mi to osiągnąć już jakieś większe postępy, bo zawsze mi czegoś brakuje. A z tą lutownicą nie żart, chyba muszę swoją wymienić ;/
  • Poziom 17  
    Lutownica, najlepiej kolbowa. Jest bardziej precyzyjna od transformatorowej. Miernik uniwersalny, na początek taki najprostszy. odsysacz, cynę, parę śrubokrętów i szczypiec. trzecia ręka (bardzo pomaga przy montażu) lub platformę montażową. Taka platforma jest na Allegro razem z zasilaczem, woltomierzem i amperomierzem itd. Zależy jakim dysponujesz kapitałem
  • Użytkownik usunął konto