Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC69XLT a Uniden UBC69XLT2 jaka różnica??

08 Sty 2008 19:20 12495 5
  • Poziom 13  
    Witam.

Czy ktoś miał używał ten skaner?, nie potrzeba mi nie wiadomo jakiego sprzętu chce aby odbierac w promieniu 4-6 km góra(mieszkam dośc wysoko).Zależy mi na kolei chodzi mi o czysty odbiór.Czy Uniden ma dobry odbiornik i czy warto próbkowac z różnymi rodzaju filtrami.Podkreślam że mam cały węzeł kolejowy w promieniu dokładnie 5 km.

Otóż jakie różnice są pomiędzy tymi dwoma skanerami nasłuchowymi.Ja już się gubie chodzi mi o to aby miał zewnętrzne zasilanie.Np na allegro pisze że UBC69XLT 2 posiada wejście zasilania a na stronie Avanti już nie.Poniżej cytat.

Uniden UBC69XLT-2
    W zestawie skaner, antena i zaczep do paska.
    80 kanałów, 8 bandów
    Zakres częstotliwości: 25-88MHz, 137-174MHz, 406-512MHz

Skaner nie posiada gniazda zasilania zewnętrznego.
    Cena netto: 237.72 PLN
    Cena brutto: 290.00 PLN
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam co do róznicy to niema zadnej tylko tak jak napisałeś uniden 2 ma gniazdo zasilania zewnętrznego ponoć ma takie wejście osobiscie niwidziałem a mam unidena ubc 69 xlt. co do zasięgu odbierania stacji to super sciaga na antenie helikalnej a jeszcze lepiej na bazowej.Wydaje mi sie że powinno złapac stacje koleji oddalone 5 km.Na bazowej słysze pociągi i nastawnie w promieniu 10 km a nawet dalej tylko niewiem dokładnie jaka to jest odległość co do słuzb publiczznych słychac bez zastrzeżen jak niepotrzebujesz sprzetu profesjonalnego to uniden 69 polecam .pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dziękuje za odpowiedź(troche mi rozjaśniło) i mam poważny dylemat czy kupic z gniazdem zasilania zewnętrznego czy też nie :D .Myśle że raczej to będzie "Domowa konstrukcja", a na "szlak kolejowy" także będe go zabierał ale miło będzie jeśli nie będe się musiał martwic w 4 kątach o niski stan naładowania akumulatorków :) . A jeśli chodzi o zasięg to na pewno ucieszy fakt że mieszkam wysoko jak już wspomniałem w powyższym kiedyś miałem radioshack pro-94 i ładnie się sprawował.Ale niestety potem jak zobaczyłem to "kolejowe rozmowy" jednak były z szumami.
    Nie wiem czy dobrze rozumuje squelch to czym bardziej go skręcimy tym mocniejsze nadajniki słyszymy tak(NP:Nastawnia)? a czym mniej tym dalej słyszymy ale słabsze np z radiotelefonu kierownika pociągu. :)?Bo ja już się gubie w tym wszystkim :).
  • Poziom 12  
    proponuje z gniazdem czyli 2 na akumulatorkach poleci ci skanerek około 10 godzin ja k niebedziesz za długo skanował a co do szumów jak go rozkrecisz na maxa to poprawisz troche odbiór ale bedzie szumiec i przerywac zależy od odległości stacji która nadaje
  • Poziom 13  
    No właśnie kwestia zasilacza pozostała. Sprawdzałem na zasilaczu jednym okazało się że za duża wtyczka troszeczke poszedłem do sklepu CB i mieli ale z różnym(wymiennymi końcówkami za 30 zł.nie ma tańszej alternatywy?.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wnioskuję, że jako radioamator umiesz lutować i masz taką możliwość. Więc:
    Znajdź jakiś sklep elektroniczny, może nawet elektryczny, podejdź do niego ze sklanerem, powiedz, że potrzebujesz wtyczkę pasującą do tego gniazdka. W posiadanym zasilaczu utnij złą końcówkę, przylutuj nową.
    Aha : Uważaj na biegunowość.