Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniden UBC69XLT a Uniden UBC69XLT2 jaka różnica??

grzegorz kk 08 Jan 2008 19:20 12648 5
    grzegorz kk
    Level 13  
    Witam.

Czy ktoś miał używał ten skaner?, nie potrzeba mi nie wiadomo jakiego sprzętu chce aby odbierac w promieniu 4-6 km góra(mieszkam dośc wysoko).Zależy mi na kolei chodzi mi o czysty odbiór.Czy Uniden ma dobry odbiornik i czy warto próbkowac z różnymi rodzaju filtrami.Podkreślam że mam cały węzeł kolejowy w promieniu dokładnie 5 km.

Otóż jakie różnice są pomiędzy tymi dwoma skanerami nasłuchowymi.Ja już się gubie chodzi mi o to aby miał zewnętrzne zasilanie.Np na allegro pisze że UBC69XLT 2 posiada wejście zasilania a na stronie Avanti już nie.Poniżej cytat.

Uniden UBC69XLT-2
    W zestawie skaner, antena i zaczep do paska.
    80 kanałów, 8 bandów
    Zakres częstotliwości: 25-88MHz, 137-174MHz, 406-512MHz

Skaner nie posiada gniazda zasilania zewnętrznego.
    Cena netto: 237.72 PLN
    Cena brutto: 290.00 PLN
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    garu
    Level 12  
    Witam co do róznicy to niema zadnej tylko tak jak napisałeś uniden 2 ma gniazdo zasilania zewnętrznego ponoć ma takie wejście osobiscie niwidziałem a mam unidena ubc 69 xlt. co do zasięgu odbierania stacji to super sciaga na antenie helikalnej a jeszcze lepiej na bazowej.Wydaje mi sie że powinno złapac stacje koleji oddalone 5 km.Na bazowej słysze pociągi i nastawnie w promieniu 10 km a nawet dalej tylko niewiem dokładnie jaka to jest odległość co do słuzb publiczznych słychac bez zastrzeżen jak niepotrzebujesz sprzetu profesjonalnego to uniden 69 polecam .pozdrawiam
    grzegorz kk
    Level 13  
    Witam.
    Dziękuje za odpowiedź(troche mi rozjaśniło) i mam poważny dylemat czy kupic z gniazdem zasilania zewnętrznego czy też nie :D .Myśle że raczej to będzie "Domowa konstrukcja", a na "szlak kolejowy" także będe go zabierał ale miło będzie jeśli nie będe się musiał martwic w 4 kątach o niski stan naładowania akumulatorków :) . A jeśli chodzi o zasięg to na pewno ucieszy fakt że mieszkam wysoko jak już wspomniałem w powyższym kiedyś miałem radioshack pro-94 i ładnie się sprawował.Ale niestety potem jak zobaczyłem to "kolejowe rozmowy" jednak były z szumami.
    Nie wiem czy dobrze rozumuje squelch to czym bardziej go skręcimy tym mocniejsze nadajniki słyszymy tak(NP:Nastawnia)? a czym mniej tym dalej słyszymy ale słabsze np z radiotelefonu kierownika pociągu. :)?Bo ja już się gubie w tym wszystkim :).
    garu
    Level 12  
    proponuje z gniazdem czyli 2 na akumulatorkach poleci ci skanerek około 10 godzin ja k niebedziesz za długo skanował a co do szumów jak go rozkrecisz na maxa to poprawisz troche odbiór ale bedzie szumiec i przerywac zależy od odległości stacji która nadaje
    grzegorz kk
    Level 13  
    No właśnie kwestia zasilacza pozostała. Sprawdzałem na zasilaczu jednym okazało się że za duża wtyczka troszeczke poszedłem do sklepu CB i mieli ale z różnym(wymiennymi końcówkami za 30 zł.nie ma tańszej alternatywy?.
    Pozdrawiam.
    Tom 1992
    Level 11  
    Wnioskuję, że jako radioamator umiesz lutować i masz taką możliwość. Więc:
    Znajdź jakiś sklep elektroniczny, może nawet elektryczny, podejdź do niego ze sklanerem, powiedz, że potrzebujesz wtyczkę pasującą do tego gniazdka. W posiadanym zasilaczu utnij złą końcówkę, przylutuj nową.
    Aha : Uważaj na biegunowość.