Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skasowana Hp recovery partition

08 Sty 2008 22:06 2208 1
  • Poziom 12  
    Hej

Mam laptopa HP jeszcze do niedawna był na nim system Windows Xp(a na nim 2 partycję - Windows + HP Recovery Partition) , mój kolega zaczął się bawić i nie wiem co zrobił (mówi że skorzystał z funkcji recovery) bo w tej chwili jest rozjechany windows i brak mozliwości odzyskania fabrycznych ustawień bo nie ma partycji recovery, całe wolne miejsce na dysku zajmuje jedna partycja na której zainstalowany jest windows (ślad po recovery partition znikł smile.gif. Niestety nie ma do tego HP-ka płyty z systemem operacyjnym.

Jak mogę przywrócić recovery partition aby zainstalować świeżego windowsa? Czy jest to możliwe, nie bardzo kolega potrafi ,i wytłumaczyć co zrobił. Mówi mi, że jeszcze wczoraj mógł wejść do funkcji recovery ( F11 przy starcie systemu), później próbował zrobić kopię całego systemu na DVD lecz zapisał ją na dysku.

Nie mam pojęcia od czego zacząć jak przywrócić to wszystko do porządku.

Obawiam się, że pozostaje wysyłka do HP bo tylko oni posiadają płytę z obrazem do tego kompa.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak to wszystko można przywrócić będę bardzo wdzięczny.

Czytałem, że można zamówić recovery cd u HP-ka, czy to prawda,czy taka płytka jest darmowa??

Pozdrawiam

Michał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Znajdź kogoś kto ma taki sam model i przegraj płytkę od niego.

Na przyszłość dobrze jest nagrać płytkę recovery.