Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedwzmacniacz dla kina domowego

mi_ma 09 Jan 2008 09:27 9464 11
Altium Designer Computer Controls
  • Przedwzmacniacz dla kina domowego

Głównym celem projektu było stworzenie własnego systemu kina domowego. Na początku autor zamierzał zbudować przedwzmacniacz 7.1. W sieci znalazł on stronę Marka Hennessy z bardzo dobrym projektem przedwzmacniacza. Projekt ten stał się podstawą do budowy własnego projektu. Bez konieczności projektowania części analogowej autor postanowił rozwinąć w projekcie więcej wejść, więcej kanałów i lepsze źródło zasilania. Układ nie zapewnia jednak żadnego dekodowania sygnałów DD, DTS itp. Ten projekt zapewnia tylko wejście dla sygnałów analogowych wyjściowych z odtwarzacza/dekodera.

Możliwości wzmacniacza:
    - Trzy wejścia analogowe dla dvd, tunera i AV
    - wejście XLR zrealizowane na układach OPA2134, INA2134 i wyjście na DRV123
    - Cyfrowe wejście na DIR1703, odbiornik SPDIF i PCMA1793 DAC
    - Cyfrowe wejście zrealizowane na OPA1632, PCM1804 ADC i DIT4096 koder SPDIF
    - Wejście USB na PCM2702
    - Wejście na dodatkowe 6 kanałów
    - Wbudowana matryca wyjściowa 7.1 przy użyciu OPA4134
    - Wyjście analogowe 7.1
    - Wyjście słuchawkowe zrealizowane na TPA6120
    - Interface SPI do aktualizacji oprogramowania
    - Sterowanie zdalne wszystkimi dostępnymi funkcjami

Przedwzmacniacz dla kina domowegoPrzedwzmacniacz dla kina domowegoPrzedwzmacniacz dla kina domowego
    Przedwzmacniacz dla kina domowegoPrzedwzmacniacz dla kina domowego

Szczegółowy opis budowy wraz ze schematami znajduje się na stronie autora.

źródło http://www.kafka.elektroda.eu/podstrony/pgapreamp.php#input

Moderated By CMS:

Poprawiłem temat.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    mi_ma
    Translator, editor
    Has specialization in: elektronika wojskowa
    mi_ma wrote 831 posts with rating 794, helped 0 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2006 year.
  • Altium Designer Computer Controls
    scalak77
    Level 13  
    Bardzo dobry projekt 6+/6, chciałbym wykonać coś podobnego,ale z tego co widzę to dla mnie za duże wyzwanie, potrzebowałbym preampa dla 7.1 ale tylko z regulacją wzmocnienia i możliwością odcinania zasilania przy pracy 2.0 czy 5.1
    Jake1
    Level 18  
    Przeciez to projekt kafki, a preamp jest przez niego wrzucony na forum jakis czas temu...
  • Altium Designer Computer Controls
    Matasio
    Level 12  
    Ile mogło kosztować wykonanie wszystkiego???
    MichałKob
    Level 20  
    No właśnie, KAFKA jest naszym Forumowiczem, kiedyś w swoim wątku "preamp 7.1 by kafka" wspomniał o tym, że swój projekt umieścił na swojej stronce. Niemniej jednak, projekt jest wspaniały i sam mam apetyt na podobny, ale jednak stereo. Taki ze mnie ortodoks, że 5.1 to zbędne bajery, lubię scenę audio przed sobą.
    kafka
    Level 22  
    Heh... jakież było moje zdziwienie jak zobacazyłem tego newsa na stronie :P

A dla maniaków stereo. Projekt w 90% wykonany jest pod stereo. Pozostałe 10% realizowane jest przez oddzielną płytkę na której jest prosty dekoder analogowy i pozostałe 6 kanałów.
    miszal
    Level 19  
    Witam. Projekt bardzo udany, ładna obudowa, ale nie widać co jest w środku;) mógłbyś zamieścić fotki z wnętrzem?
    Dołączam się również do pytania co do kosztów budowy.
    ****pozdro****
    dowodca_armii
    Level 30  
    miszal wrote:
    Witam. Projekt bardzo udany, ładna obudowa, ale nie widać co jest w środku;) mógłbyś zamieścić fotki z wnętrzem?
    Dołączam się również do pytania co do kosztów budowy.
    ****pozdro****

W środku jest raczej to, co na zdjęciach...
    Kto ma tu dać zdjęcia środka ? To jest projekt znaleziony w sieci !

PS. Czemu w tytule pisze "wzmacniacz" ??

Pozdrawiam.
    krzycho123
    Level 31  
    to przedwzmacniacz a nie wzmacniacz ,cały projekt umieszczony jest już tutaj .https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic364233.html

o ile wiem jest tez gdzie tu wmacniacz tego samego autora. Co do projektu , autor jest wzorcem dla profesjonalnych konstruktorów urządzeń. Tylko że przy takiej dokładności i jakości by musieli dopłacać jeszcze do interesu :D
    renfilt
    Level 13  
    Bardzo ladna konstrukcja, przede wszystkim estetyczna. Jedyne co bym zmienil to na szybke nakleic folie do przyciemniania szyb, oczywiscie jesli to jest wyswietlacz VFD, (ale chyba VFD, jak nie to prosze mnie poprawic). Oby wiecej bylo takich konstrukcji na elektrodzie...bo tak naprawde to DIY typu "moje wypasione kolumny" moga / nudza czlowieka - takie jest moje odczucie. Za projekt daje 9,9 na 10 :)
    Pozdrawiam
    Jake1
    Level 18  
    Heh, preamp jest poprostu piękny, do kompletu kolega Kafka zrobił końcówkę mocy, pisałem w oficjlanym temacie, ze bardzo podoba mi sie wykonanie, design, obudowa Armela i w ogóle. Wykonanie i koncepcja zdecydowanie przerasta moje obecne mozliwosci konstrukcyjno-techniczne, więc narazie moge tylko podziwiać, może kiedyś :)
    marcinowzw
    Level 11  
    fajny projekcik tylko zastanawiam sie jakie koszty cie wyniosly pozdrawiam