Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System się uruchmia a na monitorze ciemno.

09 Sty 2008 14:58 879 9
  • Poziom 12  
    Chciałem zainstalować nowsze sterowniki do GeForce Ti-200
    w instrukcji pisało żeby odinstalować stare no to odinstalowałem
    komputer chciał się restartować ale ja najpierw zainstalowałem nowe
    po restarcie wyświetla biosa,stronę tytułową WinXP HE,a potem ciemność.
    Słychać Skypa że się uruchomił.
    Próbowałem trybu awaryjnego,VGA i nic.
    Czy ktoś wie w czym problem?
    Za pomoc będę bardzo wdzięczny
    Ratunku!!!
  • Poziom 26  
    Witam.
    Teraz spróbuj uruchomić ostatnią dobrą konfigurację wchodząc przez F8 , a następnie zainstaluj nowe sterowniki ale z restartem w odpowiednim czasie ( jak system się o to upomni ) :) .
  • Poziom 12  
    Próbowałem-nic z tego.
    Wymieniałem karty graficzne i nic.
    Z menu F8 próbowałem wszystkich opcji.
  • Poziom 31  
    no jesli nie mozesz uruchomic w trybie awaryjnym to masz problem.Rozwiazaniem byloby przywrócenie systemu...
    to ze wyswietla strone tytulowa jest ze standartowego sterownika windows potem nastepuje przelaczenie na sterowniki karty
    a wymiana karty na inna nic nie daje bo nie masz sterowników do niej zainstalowanych.

teoretycznie rzecz biorac bylaby mozliwosc ratowania ale wszystko w ciemno i na wyczucie... moze nawet jeszcze jedna mozliwosc ale bardzo pracochlonne prawie tyle co instalacja systemu od nowa
  • Poziom 19  
    Grzegorz511 napisał:
    Próbowałem trybu awaryjnego,VGA i nic.

Skoro w awaryjnym nie działa to sugeruje to uszkodzenie sprzętu. Może jednak jakiś wirus? Sprawdź przy pomocy programu antywirusowego, który uruchomi się z bootującej płytki.
  • Poziom 12  
    Tak tylko skąd taki program wziąść?

Jeśli możecie to bardzo bym prosił o link do jakiegoś programu po polsku
    w którym można zrobić backup,no i ten antywir bootowy!
    Z góry THX!!!
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Ściągnij sobie obraz płyty Hiren's Boot CD. Oprócz tego, że uruchamia się bez systemu operacyjnego (płyta bootująca) i posiada całe mnóstwo programów diagnostycznych, narzędziowych itp. to są tam jeszcze dwa antywirusy F-Prot Antivirus oraz McAfee Antivirus. Backup zrób po upewnieniu się, że nie ma wirusów bo możesz przez przypadek zrobić backup wirusa.
  • Poziom 31  
    Gdzie, skąd sciagales ty te sterowniki
    czy byla to strona producenta, jakas inna strona oferujaca ogólnie sterowniki do kazdego sprzetu czy jeszcze cos innego jesli przyjac ze komputer do momentu zmiany sterowników pracowal normalnie a antywirus nic nie monitowal (o ile byl jakis) i strona z której pobierales sterowniki jest wiarygodna to szukanie teraz wirusa na komputerze jest ewidentna strata czasu ale jesli juz chcesz sie tym zająć to powinienes poszukac obrazu dyskietki startowej wlasnie z antywirusem F-prot (wersja dos) program znajduje sie na dyskietce i wszystkie pliki potrzebne do bootowania z tej dyskietki ( korzysc tego rozwiazania,- bedziesz widzial wszystkie operacje na monitorze ) musisz tylko sciagnac aktualny update (baza wirusów) i umiescic na innej dyskietce lub przekopiowac na dysk twardy. Po uruchomieniu programu bedziesz mial mozliwosc podania sciezki w miejsce gdzie posiadasz aktualna baze wirusów
  • Poziom 10  
    zainstaluj jeszcze raz XP i wszystkiew stery odnowa i powinno działać
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem Winka,stery i inne klamoty i po kłopocie.
    Szukałem po sieci Hirensa boot cd,ale nie udało mi się nic w tym kierunku
    zrobić,jakoś nie umiem,albo nie wiem jak taki dysk wykonać,była by to naprawdę dobra rzecz.Jak ktoś wie to proszę o pomoc.
    Winnym poście kiedyś prosiłem o pomoc z powodu braku wyświetlania ustawień biosa,mój TV ma wejście monitora ale nie wyświetla ustawień biosa,bo ustawienia są wyświetlane w rozdzielczości 720x400 a mój TV
    takowej nie obsługuje,czy jest możliwość korekcji biosa z poziomu Wind
    czytałem już nie wiem gdzie że tak.Jeśli ktoś wie jak to zrobić to będę bardzo wdzięczny THX