Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiolinia ELMES tylko jaka??

Yca 09 Jan 2008 16:56 3752 3
    Yca
    Level 20  
    Witam,
    pozeskalem stara radiolinie prod Elmes tylko niestety nie wiem co to za typ i jak sie ja programuje. Ktos to rozpoznaje?? na druku jest symbol REC11. Zalaczam zdjecie, niestety kiepskiej jakosci, ale narazie lepszego nie mam.

Radiolinia ELMES tylko jaka??
  • Helpful post
    nikspol
    Level 24  
    Witam. IMO - Jest to jednokanałowa radiolinia z kodem statycznym /100m/. Pilot-y był przypisywany fabrycznie przez odpowiednie połączenie nóżek scalaka do masy -na podstawie naklejki z kodem /powinna być na scalaku nad przekażnikiem/ w Twoim odb.jej brak. Taka sama naklejka była na kostce w pilocie. Można było też zakodować odb. do pilota ta sama kombinacja. Radiolinia pracowała w trybie monostabilnym ,czas ustawiało się P-rkiem . Oznaczenie REC-15,22 itd. to kolejna wersja tej radiolinii .Ta radiolinia nazywała się ELMES bez żadnego innego oznaczenia.
    Yca
    Level 20  
    dzięki za odp. A może wiecie jeszcze jaki to układ jest odpowiedzialny za dekodowanie, bo niestety cwaniaki napisy zdarli ;-) Podejrzewam ze to może być coś z MC bo miałem kiedyś takie dosyć podobne. Gdyby mi sie udało znaleźć tamtego starego pilota, to może by to ożywić sie udało. A i pytanie na jakiej czest-osci pracuje? domyślam sie ze 433.92 ale chce sie upewnić.

---
    Chyba juz sobie sam odpowiem na to pytanie, to bedzie UM3750/UM3758-120A Teraz tylko pytanie czy da sie do tego jeszcze dokupic pilota? Moj sie nie nada bo byl wlasnie na MC, a na pierwszy rzut oka to podobne aplikacje
    pozdrawiam
    Stan-Mar

Level 26  
    Elemes robił też na 418 Mhz. Opis częstotliwości był pisany mazakiem na płytce lub na naklejce z opisem