Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PMG 565, polar, rosa, jak zdjąć pokretło programatora

slimm 09 Sty 2008 18:00 1826 3
  • #1 09 Sty 2008 18:00
    slimm
    Poziom 11  

Witam. Chciałbym sie zapytać jak zdjąć pokrętło programatora w pralce Polar Rosa PMG 565. O ile dobrze mi się wydaje aby zdjąć to pokrętło wystarczy je pociągnąć do góry. Tak schodzi przynajmniej pokrętło ustawień termostatu. Pokrętło programatora jest monolityczne, tzn. nie ma w nim żadnych zaślepek na śruby ani nic podobnego. Od spodu tez nie jest w żaden sposób przykręcane. Jest mi to potrzebne do wyjęcia programatora. O ile wiem śruby mocujące programator są umieszczone właśnie pod tym pokrętłem. Programator był niedawno wymieniany i ponieważ nie mogę w żaden sposób wyciągnąć tego pokrętła, wydaje mi się że zostało ono przyklejone. Powiedzcie czy się całkowicie mylę i czy pokrętło to zdejmuje sie w sposób zupełnie inny. Na załączonym zdjęciu przedstawiam panel sterowania pralki wraz z widocznym pokrętłem programatora.

0 3
  • #2 09 Sty 2008 18:04
    nares
    Specjalista AGD

Ściąga się bez ceregieli - włóż płaski śrubokręt(lub dwa) pod pokrętło i podważaj do góry.

0
  • #3 09 Sty 2008 18:13
    slimm
    Poziom 11  

Nic z tego. Podkładałem już śrubokręty i ciągnąłem przy pomocy kombinerek
    tak mocno ze aż porysowałem pokrętło. Obawiam się że, osoba która montowała programator przykleiła pokrętło klejem epoksydowym, bo pewnie się kręciło na ośce albo spadało. Nie chcę ciągnąć tego jeszcze mocniej bo obawiam się uszkodzić programator. Zdjęcie pokrętła programatora było mi potrzebne do zdemontowania tej plastikowej pokrywy. To już jest mi nie potrzebne ale strasznie się zastanawiałem nad niemożliwością zdjęcia tego pokrętła. Wygląda na to że jednak naprawdę zostało przyklejone. Dobrze że przy próbie jego zdjęcia nie uszkodził sie programator z natury dość delikatny.

0
  • #4 09 Sty 2008 18:52
    nares
    Specjalista AGD

Coś mi się kojarzy, że w panelu jest otwór z boku, aby można było włożyć śrubokręt od spodu bezpośrednio pod tulejkę pokrętła i podważyć.

0