Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z płytą główną ASRock K7VT4A+

szydxx 09 Jan 2008 20:03 1118 3
 • #1
  szydxx
  Level 10  
  witam  mam problem z komputerem/płytą główną jak w temacie, chodzi o to, że komputer ciąglę się zawiesza w nieoczekiwanym momencie, zawias wygląda tak, że następuje "zamrożenie" systemu, nic nie reaguje, myszka też, następnie wyłącza się monitor, a potem dysk twardy, żeby załączyc go od nowa trzeba wcisnąć reset, dodam jeszcze, że kilka razy wyskoczył blue screen, wczoraj nastąpiła taka sytuacja, że po prawidłowym wyłączeniu komputera nie chciał się już potem włączyć wydając przy próbie załączenia trzy dźwięki świadczące o błędzie RAMu (jak sądzę), kość pamięci została sprawdzona na innym komputerze memtestem i wszystko z nią ok, pozostałe podzespoły też w porządku, dysk też, jednak po rozmontowaniu wszystkiego zauważyłem kilka napuchniętych zdrowo kondensatorów, czy to właśnie kondensatory mogły być przyczyną niestabilności systemu i jego wieszania? proszę o odpowiedź

  konfiguracja komputera:
  MB Asrock K7VT4A+
  Sempron 2200+
  256 DDRAM 400
  GeForce 4
  WD Caviar WD800JB
  Karta TV TerratecTValue
  CDRW LG
  FDD
  zasilacz Megabajt 350W (też jest ok)


  ps. pomyliłem się w temacie w nazwie producenta, miało być ASRock
 • #2
  tronic1
  IT specialist
  Kondensatory spuchnięte należy wymienić i wszystkie pozostałe które są równoległe z nimi. Przyczyną puchnięcia kondensatorów jest z reguły kiepski filtracja napięć zasilacza.
 • #3
  Rysio4001
  Heating systems specialist
  Cześć.
  Kondensatory na 99% są tego przyczyną, i nie koniecznie muszą być wysadzone, więc należy je bezwzględnie wymienić. Spotkałem się też że komputer się dziwnie zachowywał i zawieszał jak była wyczerpana bateria litowo-jonowa 3V do podtrzymania pamięci biosu.
  Pozdrawiam.
 • #4
  szydxx
  Level 10  
  ok zrobię to, tylko jaka jest szansa, że wszystko wróci do normy?

  już mam jakieś doświadczenie w wymianie kondensatorów gdyż w moim starym Abicie BE6-2 też był taki problem z zawieszaniem i brakiem stabilnosci-wymiana kondensatorów pomogła

  Dodano po 11 [minuty]:

  Rysio4001 wrote:
  . Spotkałem się też że komputer się dziwnie zachowywał i zawieszał jak była wyczerpana bateria litowo-jonowa 3V do podtrzymania pamięci biosu.


  bateryjka sprawdzona i wydaję sie jeszcze nie być w całkowicie złym stanie, ale wezmę to pod uwagę i wymienię