Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v 70 problem z hamulcami i odpalaniem.

09 Sty 2008 20:40 5152 20
  • Poziom 12  
    Witam. Mam pytanie czy wie ktoś co znaczy słowo "kontrollera bromsljus". Jest ono wyświetlane na wyświetlaczu komputera nowej wersji volva v70. Jest to wada chyba hamulców bo zapala się to tylko przy hamowaniu. Jeśli może mi ktoś pomóć w przetłumaczeniu i nakierowaniu mnie na jakąś usterkę to dostanie parę punkcików.W tym samym aucie pokazuje mi się również komunikat gdy auto stoii na dworze przy
    niskiej temperaturze komunikat STARTSPÄRRAD FöRSöK IGEN'. Są to obydwa komunikaty po szwedzku. Chciałem jeszcze dodać że jedna usterka z drugą nie mają nic wspólnego ponieważ auto pokazywało ten napis od początku a komunikat "kontrollera bromsljus" pokazał mi się dopiero dzisiaj. Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź.
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego nie znam szwedzkiego, ale z takim problemem poradziłem sobie wykonując jeden telefon do ASO VOLVO!
    Google i znajdziesz bez problemu :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Witam. Problem z komunikatem ""kontrollera bromsljus" jest już rozwiązany.Była to spalona żarówka. Pozostaje jedynie problem z odpalaniem silnika podxczas chłodnych dni. Wyskakuje komunikat po przetłumaczeniu na polski "spróbuj jeszcze raz". Jeśli ktoś może naprowadzić mnie od czego zacząć będe wdzieczny i wpadnie pare punktów.
  • Poziom 23  
    A jaki jest silnik i który rok to będzie łatwiej.
  • Poziom 12  
    Rok 2002 silnik 2,5 benzyna
  • Poziom 12  
    Nie powinno być problemów z odpalaniem tego auta. Jeśli są to należy sprawdzić regulator wolnych obrotów oraz czujnik temperatury silnika. Jeśli masz duży przebieg to może jest problem z filtrem paliwa.
  • Poziom 12  
    to volvo ma przebieg 85 tys. Ale po odpaleniu działa idealnie tyylko jak jest zimny i przekrece kluczyk to nawet rozrudsznik nie kreci.
  • Poziom 39  
    więc chyba czas na wymianę akumulatora
  • Poziom 12  
    Raczej nie i to na 100%nie. Jest nówka akumulator.Jak auto już odpali to jest wszystko ok tylko ten poczatek. Z 8 razy trzeba przekrecać kluczykiem i nic za okolo 9 razem zaczyna krecić. A za 11 przekreceniem kluczyka auto odpala.
  • Poziom 39  
    co się dzieje przy próbie rozruchu? kontrolki przygasają ? może problem jest ze stacyjką? czy zdażyło się że nie zakręcił mimo wielu prób?
  • Poziom 12  
    Przy prubie rozruchu jest glucho zadne kontrolki nie przygasaja. Jest poprostu głucho ale auto po dłuższym czasie prób odpala.
    Po pierwsze, spróbuj drugim kluczykiem, druga sprawa to kostka stacyjki... może zobacz na krótko, pamiętaj aby klucz tkwił w stacyjce!

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze bym sprawdził, czy w trakcie tego "nie kręcenia" pojawia się zasilanie na elektromagnesie rozrusznika.
  • Poziom 39  
    "Po pierwsze, spróbuj drugim kluczykiem, druga sprawa to kostka stacyjki... może zobacz na krótko, pamiętaj aby klucz tkwił w stacyjce!

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze bym sprawdził, czy w trakcie tego "nie kręcenia" pojawia się zasilanie na elektromagnesie rozrusznika. "

właśnie o to mi chodziło
  • Poziom 12  
    Sprawdzę i zobaczę i podzielę się informacjami.

Dodano po 13 [minuty]:

Nie sprawdzę jedynie na 2 kluczyku bo takowego nie posiadam. Są do kupienia moduły imobilaisera z aut porozbiórkowych tylko gdzie znajduję się cała elektronika od niego. Jak by ktoś mógł zdradzić takową tajemnicę to był bym wdzięczny. Ja słyszałem że to ta "czarna puszka" obok stacyjki i licznik czy to prawda? Proszę o odpowiedź.
  • Użytkownik obserwowany
    Panowie chyba nigdy nie "nurkowali" w takim aucie.... Napewno to nie jest wina kostki stacyjki bo sygnał idzie do modułu CEM i po rozpoznaniu klucza steruje przekaźnik rozrusznika. Może to być wina klucza...
  • Poziom 12  
    Proszę o podaniem iejsc w których znajdują się wszystkie rzeczy odpowiedzialne za imobilaiser.
  • Poziom 12  
    Panowie są kolejne problemy!!! Auto od czasu do czasu wogole nie odpala!!!. jak wjeżdżam na podwórko gaszę auto i jest ok potem chce odpalić a tu kontrolki gasną i koniec. Można kręcić i nic. Po nocy wychodze przekręcam kluczyk i auto odpala. Co to może być bo dzieje się to coraz częśćiej.
  • Poziom 38  
    może sam rozrusznik szczotki?
  • Poziom 12  
    Ale to auto wtedy by odpalało po całej nocy???. Zdaje mi się że to nie wina szczotek sprawdze czy dochodzi napięcie na rozrusznik podczas "niekręcenia" i podziele się informacjami.Auto ma przejechane tylko 45 tys. km.
  • Poziom 12  
    Napięcie dochodzi ludzie pomóżcie.
    Ludzie pomóżcie! Przecież my nie jesteśmy cudotwórcami! Żebyś chociaż auto pod komputer podłączył i podał listę ewentualnych błędów. A tu nic! Brak danych! Nawet nie przetłumaczyłeś wyświetlanych komunikatów. A przecież można zadzwonić do serwisu, do tłumacza lub skorzystać za słownika on line.
    A tu mamy dybanie i zgadywanie po postawieniu problemu: auto nie odpala - co to może być?
    To ja stawiam na dreblinkę lub przyczłap górnej łapy dolnego chwytaka.
    Ta dyskusja prowadzi donikąd. Zamykam.