Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daihatsu kody błyskowe jak wywołać

10 Sty 2008 12:29 10962 16
  • Poziom 16  
    witam mam na zakładzie daihatsu jak wywołać kody błyskowe w tym samochodzie jak wywołać kody błyskowe , potrzebuje jeszcze opis kodów błyskowych silnika
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może by tak model podać
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wychodzi na to, że auto samo zapala i samo gaśnie. Ja bym go oddał do muzeum osobliwości! Chyba, że kolega zapomina o znakach przystankowych...ale to chyba nie możliwe...
    Jakieś pomiary wykonane?
  • Poziom 35  
    To napisz może jak uzykałeś te kody błyskowe, może się komus przyda.
    Ten błąd najprawdopodobniej nie ma zbyt wiele wspólnego z gaśnięciem. Czy jak zgaśnie to stan "nie palenia" utzymuje sie jakiś czas umożliwiający podjęcie działań diagnostycznych ? Jeżeli tak, to standardowo, sprawdzić iskrę, ciśnienie paliwa, sterowanie wtryskiem i takie tam...
  • Poziom 16  
    Daihatsu Feroza 1.6 70 KW rok 88-99.
    zwora pin 5 i 6 wtyczki
    Włączam stacyjke w pozycje kontrolki, i lampka check engine wybłyskuje kod.
    01 - brak błędów
    02 - MAP, zwarcie, przerwa
    03 - brak sygnału zapłonu
    04 - czujnik temp. silnika - zwarcie/ przerwa
    05 - sonda Lambda, zwarcie/ przerwa
    06 -
    07 - TPS - sygnał niezrozumiały
    08 - IAT - zwarcie/ przerwa
    09 - VSS (czujnik prędkości) - brak sygnału
    10 - brak sygnału Start
    11 - sygnał przełącznika statusu (stacyjka?)
    12 - EGR
    13
    14
    15 - mieszanka zbyt uboga
    16 - mieszanka zbyt bogata
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    Bunny82 wiesz już co było?? u mnie tez świeci się 4 i 11 auto ma problem z odpalaniem na zimnym silniku i podczas jazdy jest wrażenie jak by się zalewało. czy czujnik temperatury przy ferozie jest jeden czy są może dwa bo wskaźnik w aucie pokazuje mi temperaturę. z góry dziękuje pozdrawiam»
  • Poziom 11  
    Niechciałem zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj. Gdzie znajduje się opisane wyżej złącze diagnostyczne. Troche się oszukałem i nic.

Feroza jak wyżej 1.6 16V 1992r. Gdy zimny pali ok. Gdy ciepły nie zapali. Domyślam się że mieszanka jest za bogata. I tak przy zimnym silniku jest to 'pożądane' lecz przy ciepłym 'zalewa' go. Może ktoś miał podobnie? Świeci check engine więc chce od tego zacząć moja diagnostyke...
  • Poziom 2  
    Właśnie skorzystałem z kodów Bunnyego82. W mojej dokumentacji kody są do 11, a u mnie wymrugał się 12. W nawiązaniu do obrazka złącza wykonanego w PowerPaincie wszystkie piny wyświetliły się tak samo. Nie ma pinu 3, czyli jak stoisz przy kole (błotniku po stronie akumulatora), to 3 jest tym po prawej stronie w pierwszym rzędzie. A 6 i 5 są w drugim rzędzie po lewej stronie jako skrajny i środkowy. Kasowanie przez zdjęcie minusowej klemy.
  • Poziom 10  
    Witam.Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam w tym.Auto Daihatsu cuore 98r. silnik 850cm3.Orjentuje się ktoś z was jak wywołać w tym aucie kody błędów.Poniżej dodaje zdjęcie złącza diagnostycznego.Miał ktoś z tym do czynienia?

Dodano po 1 [minuty]:

foto złącza diagnostycznego
  • Poziom 2  
    u mnie to samo- blad nr 4. Tylko czy ktoś może mi pomóc gdzie jest i jak wygląda w ferozie ten czujnik temperatury silnika??? Bardzo proszę o pomoc !!!
  • Poziom 2  
    Trochę późno, ale może ktoś będzie potrzebował. Ten czujnik jest nad skrzynią biegów. Zobaczysz go patrząc ponad nią na blok silnika - zielona złączka. zdjęcie zrobione od dołu - bez skrzyni biegów.
  • Poziom 1  
    Czujnik temp. rzeczywiście jest z zieloną złączką i zieloną końcówką. Znajduje się na tylnej ścianie silnika po prawej poniżej rozrusznika.Jest na klucz 19. Dojście jest raczej od góry i trzeba się trochę pogimnastykować.
  • Poziom 9  
    Witam a jak skasować odczytane błędy ??