Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta DVD-035 Emperor Basic - nie czyta płyt DVD

Godsmak 10 Jan 2008 17:06 6999 4
    Godsmak
    Level 12  
    Witam.
    Posiadam odtwarzacz: Manta DVD-035 Emperor Basic. Odtwarzacz nie czytał płyt DVD i miał też problemy z płytami CD. Zakupiłem na allegro nowy układ optyczny z mechaniką (silniczki itp.). Po wymianie układu napędowego odtwarzacz czyta płyty CD, natomiast "no disc" wyskakuje przy próbie odtworzenia jakiejkoleik płyty DVD. Przy płytach CD czyta wszelkie formaty jakie poiwnien, DivX, Mp3, etc... DVD nie odczytuje wogóle. Na forum znalazłem dużo podobnych tematów, ale w żadnym nie było jakiejś konretnej odpowiedzi. Wymieniłem cały naped, co jeszcze można by sprawdzić? czy nadał szukać usterki w napędzie, może kupiłem uszkodzony? Może na optyce istnieja 2 zworki do usunięcia (ja dopatrzyłem się tylko jednej)? Może jakaś wymiana softu pomoże (szkoda tylko, że do mojego modelu softu znalezć się nie da)?
    Dodam jeszcze, że po włożeniu płyty DVD silnik się rozpędza, laser próbuje odczytać płyte i po chwili wyskakuje "no disc"
    Prosiłbym o jakomś konkretną pomoc. Z góry dziękuje :]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mayekk
    Level 23  
    Teoretycznie wszystko powinno byc OK bez mieszania, jesli kiedys przed wymiana mechaniki chodzil z DVD OK. Byc moze ta mechanika jest tez wadliwa...
    Godsmak
    Level 12  
    Wadliwa? Jak można to sprawdzić? Dodam, że jak dla mnie, laser świeci troche za mocno.
    VCR ELEKTRONIK
    Level 15  
    Czasem pomaga regulacja polozenia talerzyka, minimalna korekta na potencjometrach przy module laserowym sa dwa. Zazwyczaj po wymianie calej mechaniki wraz z laserem wszystko powinno dzialac, ale teoria z praktyka nie zawsze sie zgadzaja. Pozdrawiam i powodzenia.

Moderated By oldboy:

Regulamin p.12

Wujek lutek
    Level 14  
    Miałem podobny problem z Emperor Recorder, po wgraniu nowego softu ze strony producenta wszystko wróciło do normy.