Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 1.6 PN 91 rok odcina prąd na zakręcie

10 Sty 2008 19:26 1245 12
  • Poziom 9  
    Podczas skręcania w lewo lub gwałtownego ruszania z pierwszego biegu silnik zachowuje się tak jakby odcinał prąd. Prawdopodobnie chodzi o wychylenie silnika, sprawdziłem kable przy alumulatorze i alternatorze nowe kable i świece. Czy to może być masa silnika? Kabel wygląda na dobrze umocowany.
  • Poziom 20  
    Może to być masa łącąca silnikz karuserią .

Dodano po 2 [minuty]:

A kontrolki działają ok czy nie .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pozdejmuj, wszystkie kostki silnika, zobacz stan pinów, popryskaj "elektrosolem" lub innym preparatem poprawiającym kontakt, sprawdź przewód dodatni na alternatorze i rozruszniku.
  • Poziom 19  
    i przekaznik po zaplonie mialem taki sam objaw i akurat w moim przypadku byl on winien
  • Poziom 9  
    Kontrolki działają a który to przekaźnik od zapłonu?
  • Poziom 20  
    Najlepiej było by podłączyć jakomś 5W żarówke pod zapłon dać ją do środka tak byś ją widział i sprawdzić w trakcie gdy auto gaśnie to żarówka też wtedy by było pewne że odcina zapłon bo może odcinać brąd od jakiejś dyszy i też tak się może dziać ja tak kiedtś miałem w tipo elektronik że był nadłamany kabelek przy wtyku do gaznika i auto gasło przy chamowaniu jagby nagle brakło paliwa i też nie mogłem do tego dojść sprawdz dokładnie czy nie ma gdzieś nadłamanego albo przetartego kabla dokładnie sprawdz tam gdzie kable są ruchome pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Najśmieszniejsze jest to że tylko na gazie tak sie dzieje więc raczej nic z gaźnikiem, gazownik zamienił mi parownik na podobno odpowiedniejszy ale jest nadal to samo może to coś przy gazie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    trzeba było od razu mówić że tylko na gazie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ale to sam gazownik powiedział mi że to jest wina prądu a nie parownika. To że nie ma ego zjawiska niedawno spostrzegłem - nie często jeździ się na benzynie.
  • Poziom 9  
    I to właśnie zrobię. Dzięki. Oczywiście napiszę czy pomogło bo jak nie to dalej będę dupę zawracał.