Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mixer+ Wzmacniacz+ SoundBlaster Pomoc w podpięciu

Daniu_ckm 10 Jan 2008 19:58 1350 3
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Witam, a więc może przejde do sedna sprawy:

Niedawno zakupiłem Mixer Hollywood MX-5S
    A obecnie posiadam wzmacniacz "Eltron 60" który został przerobiony na mixer/przed wzamacniacz tak abym mógł swobodnie jako Mixerem kontrolować mikrofon (Shure PG58) który został do niego podpięty, kontrolować mam na myśli ustawienia głośnoci/sopranu/altu/basu. Eltron 60 Przerobiony do poziomu mixera/ przedwzamacniacza został w następujący sposób z wyjścia na kolumnowego (60W) Został wyprowadzony kabel ( Nie wiem jak się nazywa dokładnie ale przyjmijmy "Końcówka głośnikowa") -> [do] (Mini Jack) który został podpięty do SoudnBlastera Audiby Gold do wejscia Mikrofonowego i wszystko pięknie chodzi pod komuterem bez najmniejszych problemów moge nagrywać sterować wokalem w dowolny sposób, ale teraz chce spiąć to wszystko razem pod jedno gniazdo abym mógł sterować wszystkim z poziomu Mixera Hollywood czyli innymi słowy pod Hollywooda podpiąść Eltrona 60 w którym jest obecnie podpięty mikrofon. Jak tego dokonać z tyłu Hollywooda mam tak wyjścia "Chinch" 2x Master Rec na Lewo i prawo, i następnie (CH4) LineCD, (CH3) LineCD, (CH2) Phono, Line 2, (CH1) Phono 1 , Line 1 cały czas mówimy wciąż o Chinchach i oczywiscie każdy kanał jest podzielony na Lewy i prawy . Tak wygląda tył a z górnej części konsoli mixera (chodzi o strone z potencjometrami) Mam tak gniazdka (Big Jack/Duży Jack) : Input MIC, i Phone. Do Hollywooda chce jeszcze oprócz Eltrona 60 podpiąść Gramofon/Adapter który posiada wyjście Jack.

Bardzo bym prosił o podanie jak najdokładniejszego i najlepszego w tym wypadku podpięcia tego sprzętu do komputera abym mógł nagrywać wokal i bawić się adapterem/gramofonem by nie wzmacniać większego poziomu szumów.

Pozdrawiam Daniu

Liczę na szybką pomoc z waszej strony.
    dj_maty
    Level 24  
    Witam!
    Sprzęt bardzo kiepski, oprócz mikrofonu. Ja bym wogule zostawił tego Eltrona w spokoju, a mikrofon podłączył pod tego Hollywood-a pod wejście MIC, gramofon pod wejście PHONO, na korektorze ustawisz sobie barwę, a do kompa podłączysz kable RCA-Jack wyjściem master. Używałem takiego mikserka i powiem, że nie jest zbyt dobry do nagrywania.
    Pozdrawiam.
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Dzięki:). Mam jeszcze pytanie jeżeli słysze takie cholerne szumy z mixera to z powodu mikrofonu ? kabla ? czy mixera ?
    Martin_1991
    Level 13  
    Prawdopodobnie wina kabli przedwzmacniacz ci szumy wzmacnia i dlatego słyszysz je w głośnikach