Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi Deskstar 320 GB - elektronika

koniont 10 Sty 2008 23:59 1708 3
  • #1 10 Sty 2008 23:59
    koniont
    Poziom 11  

Witam po długiej przerwie :)
    Przedstawię mój problem krótko i na temat. Pozwoliłem (na moje nieszczęście) zainstalować w/w dysk synowi mojej partnerki samodzielnie. Jak można było się spodziewać (albo i nie) udało mu się spalić elektronikę w dysku. Z zeznań świadków wynika że było bzzt, dymek, smrodek i tyle. Na płytce wyraźnie widać ślady spalenia i jakiś kompletnie zwęglony element. Dysk miał byc wyrzucony na smieci, ale ponieważ uważam, że nie "wykazał się" jeszcze w pracy, poszukuję elektroniki do modelu HDT725032VLAT80. Jesli ktoś posiada informację, gdzie takową elektronikę mogę nabyć, byłbym wdzięczny. (o ile koszt znalezienia elektroniki nie jest wyższy od ceny dysku ;) )

Pozdrawiam
    Konrad

PS. przepraszam, właśnie zauważyłem subforum o naprawach HDD. Jeśli ten temat jest w niewłaściwym miejscu, prosiłbym moda o przeniesienie go do subforum :)

Proszę zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Mikippp

0 3
  • #2 11 Sty 2008 19:53
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Staraj się na przyszłośc wklejać zdjęcia jako miniaturki . Te są zdecydowanie za duże . Dłużej ładuje się strona .
    Co do uszkodzenia , to usuń tę zgorzelinę wraz ze spalonym układem , ale delikatnie aby niczego więcej nie uszkodzić . Oczyść płytkę i sprawdź , czy dysk ruszy ? Jeśli ruszy , to powinieneś zamontowac sprawny zamiennik/transil .

Pozdrawiam .

0
  • #3 11 Sty 2008 21:22
    koniont
    Poziom 11  

Ok, oczyściłem delikatnie, wpiąłem i ku mojemu zdziwieniu dysk się zameldował bezszelestnie. Chodzi cichutko, bios go widzi wyraźnie. Teraz zaczynają się schody :) Jaki zamiennik/transil powinienem zamontować i jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam
    Konrad

PS. Proszę o odpowiedź lekko łopatologiczną, moja wiedza na temat elektroniki jest conajwyżej "powierzchowna" :)
    Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia Hitachi z pełną elektroniką i zaznaczyć element, który u mnie zamienił się w węgielek.

Proszę zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Mikippp

0
  • #4 14 Sty 2008 01:25
    koniont
    Poziom 11  

Przepraszam za chwilową amatorszczyznę w obsłudze forum. uwagi przyjęte, wskazówki przeczytane :) Jakaś szansa na odpowiedź co będzie dobrym zamiennikiem? Czy zwykła dioda Zenera 5.6V 3W będzie wystarczająca? Na sąsiednim transilu jest napisane 8E 66A albo BE 66A, jeśli jest to jakaś podpowiedź :)

0