Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Renex
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić pampers Canon i350 ?

drumah 11 Sty 2008 01:01 7029 12
  • #1 11 Sty 2008 01:01
    drumah
    Poziom 15  

Znalazłem mnóstwo instrukcji resetowania tej drukarki, natomiast nie znalazłem informacji jak fizycznie przeprowadzić wymianę lub opróżnianie pampersa.
    Czy mogę prosić o pomoc?
    Pozdrawiam.

1 12
  • Renex
  • #2 11 Sty 2008 14:38
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

Po prostu rozebrać drukarkę. Najpierw obudowy z boku póżniej górę. A w środku ściągasz cały element drukujący i to wszystko .Jak chcesz poznać szczegóły to daj znać

0
  • #3 11 Sty 2008 16:22
    drumah
    Poziom 15  

Ale w którym miejscu jest umieszczony? Bo jak rozbierałem drukarkę to rurki wchodziły chyba do odsysacza, (taki czarny element z prawej strony. Żeby go zdemontować to trzeba pościągać kilka sprężynek i kółek zębatych, a na oko ponowne złożenie tego może być problematyczne.

Wydaje mi się, że inżynierowie Canona nie przeoczyliby takiej niedogodności i jest jakaś prostsza metoda na pampersa ;) No chyba że ten wspomniany przeze mnie element ma niewiele wspólnego z magazynowaniem atramentu, a tylko go odsysa.

0
  • #4 11 Sty 2008 17:35
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

Masz rację to jest pompka. Nie trzeba jej rozbierać bo powinna wyjść w całości. Musisz popatrzeć bo nie pamiętam już jak. Musisz jednak rozebrać układ tzw kapsli ( czarne kwadratowe gąbki z których wychodzą rurki)Sprawdż jak mają być włożone bo jest z nimi mały problem składaniu

0
  • Renex
  • #5 14 Sty 2008 19:27
    leeart

Poziom 34  

chciałbym dodać, że trzeba dodatkowo zdemontować podajnik papieru to ta klapa ze sprężynami pod spodem. potem pompka i dopiero gąbki nasiąknięte tuszem.

0
  • #6 14 Sty 2009 22:02
    Warum
    Poziom 1  

Mam podobny problem - jak rozebrać tą drukarkę, aby dostać się do pampersa. Czy jest jakiś schemat - co kolejno odkręcić ?
    :cry:

0
  • #7 21 Mar 2009 10:48
    Nariga
    Poziom 1  

ma ktoś foty jak to wszystko powinno wyglądać po złożeniu?

1
  • #8 13 Sie 2011 15:47
    dannyr
    Poziom 15  

Witam serdecznie,
    wiem, że jest sporo podobnych tematów, ale takiego nie znalazłem..
    Po ok. 6-7 latach użytkowania mojego Canona "pampers" się zapełnił. Standardowo 7 mrugnięć i blokada drukarki. Przestudiowałem nieco forum i wziąłem się do roboty. Filcopodobne pampersy umyłem, wysuszyłem itd. Złożyłem drukarkę (myślę, że poprawnie), miałem z tym problemy, ale za pomocą forum i innych użytkowników borykających się z tym ustrojstwem, jestem przekonany, że kareta (mechanizm przesuwający kasetkę z tuszami został złożony poprawnie. Jedyne do czego nie mam pewności to mechanizm zębatkowy i jeden z wężyków na "kółku" , nieco go wyciągnąłem poza czerwoną linie i wrócić nie da rady:). Jeśli chodzi o zębatki myśle, że jest w porządku , wszystko się ładnie spasowało...Z obserwacji wynika tak:
    Kręcąc dużą zębatką po lewej stronie drukarki ku górze (chyba) wszystko się łądnie kręci i kręci się rolka na dole. Poruszając ową zębatką w drugą stronę, ponownie wszystko się kręci w drugą stronę wraz z kółkiem do przesuwania papieru (to co mnie dziwi to fakt, że jedna z zębatek po prawej stronie duża-czarna, taka specjalna z wyżłobieniami (brakami zębów) w ogóle się nie porusza...Jakby tylko blokuje przy przesuwaniu wszystkich zębatek w jednym kierunku..
    Dobrze czy nie?
    Do sedna...Złożyłem drukarkę, wykonałem resetowanie tymczasowe i....Niestety mruga 4x na pomarańczowo, przy czym kaseta z kartridzami porusza się max w lewą stronę, ze kosmiczną siłą:) I stoi...Gdy otworzę pokrywę (np. wymiana kartridza) z podobnym impetem uderza w prawą stronę drukarki (czasami również zgrzyta..Jakby "pasek napędowy" się ślizgał albo występowało jakieś tarcie na zębatkach..I tutaj zmienia się mruganie..Mruga 1x...
    Wchodząc w monitor stanu pokazuje "Błąd serwisowy 5100" lub "Kaseta na kartridze czy też one same jest nie poprawnie zamontowane". Komunikat jest inny dla lewej strony 4x dioda pomarańczowa i inny gdy kaseta jest po prawej stronie 1x mrugnięcie...
    O resecie mogę zapomnieć...Program i350 Tool nie daję kliknąć "Clear EEprom" i się zawiesza... Już tyle godzin pracy i energii włożyłem w to japońskie ustrojstwo!!
    Forumowicze....Co robić??!!

0
  • Pomocny post
    #9 13 Sie 2011 18:45
    konmaj
    Spec od drukarek

Gdy karetka po włączeniu drukarki wykonuje gwałtowne ruchy kończące się uderzeniami w ściankę na końcu prowadnicy, to zwykle powoduje to źle założony enkoder, czyli taka przezroczysta tasiemka z pionowymi kreseczkami, która musi przechodzić przez czujnik z tyłu karetki - w ten sposób elektronika rejestruje ruch i położenie karetki w drukarce.

0
  • #10 19 Sie 2011 16:12
    dannyr
    Poziom 15  

Witam ponownie..
    Bardzo dziękuje pomogło!!!
    Owy pasek, tzw. Enkoder, delikatnie wyczyściłem i okazało się, że w ogóle był założony odwrotnie:) Po prawidłowym zamontowaniu drukarka działa....Niestety momentami coś zgrzytnie (nie wiem może musi się ułożyć), ale działa...
    Niestety problem nie do końca rozwiązany...
    Zresetowałem drukarkę tymczasowo (świeci na zielono) i próbowałem ją zresetować (pampersa) jak się należy, za pomocą programu i350 Tool, ale nie działa...Program działa częściowo..Współpracuje dobrze do momentu wciśnięcia "TEST PATTERN 1". Gdy wciskam pojawia się komunikat "PATTERN DATA PRINT FALSE"... Co zrobić?? Jakby trefny program??
    Pobrałem z takiego ogólnego topicu o resetowaniu pampersa, zamieszczony przez użytkownika "Neomat"..Niestety nie działa......

0
  • #11 03 Wrz 2011 00:13
    dannyr
    Poziom 15  

Zwracam honor, program zamieszczony przez użytkownika "Neomat" jest jak najbardziej sprawny..Problem polegał na tym, że próbowałem resetować pampersa na dziadowskim Windoows 7 (oczywiście niby ze zgodnością z XP). Dziś dokonałem resetu sprawnie u kogoś na kompie z Windows XP. Wszystko przebiegło jak się należy.
    Tutaj szczegółowy opis resetu pampersa (tymczasowego i stałego) oraz oprogramowanie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...pampersa&sid=e06fd7dda67433ad881e45d193967727

Mam tylko jeszcze jedno pytanie..Czasami jak włączam drukarkę i dokonuje ona jakby pierwszych kilku obrotów mechanizmami i karetką...Wówczas jest taki jakby zgrzyt..Zębatek albo paska (taki gumowy pasek napędowy)...Tak jak wspomniałem czasami jest a czasami,w porządku, więc domniemywam, że to ten pasek (jest nieco "wygięty",poluzowany...
    Czy to jego wina? A kolejne pytanie gdzie taki pasek można kupić?

0
  • #12 25 Maj 2012 19:21
    Zenek
    Poziom 30  

Google mnie tu rzuciło, zatem pytam autora wątku, jak skończyła się sprawa. Jeśli chodzi o pasek "zębaty" do napędu karetki to u mnie w mieście tylko ze szrotów. I bardzo dziwne byłoby, gdyby on skrzypiał. Mam przed sobą dwa egzemplarze i350, w jednym jest dziwne zachowanie dolnego wałka gumowego w podajniku papieru. Gdy ma się kręcić- stoi. Przeskoczyło coś w zespole kół zębatych?
    Co do programu resetującego pamięć drukarki (resetowanie błędu pampersa)- zapewne jeszcze wiele osób trafi na ten wątek z googla- wyraźnie i jednoznacznie pisze przy tych programach, że są tylko dwie wersje : do Win98 i do XP. I tylko do tych systemów.

0
  • #13 25 Maj 2012 19:51
    Zenek
    Poziom 30  

Ponieważ dotarło do mnie na PW pytanie w tym temacie, spróbuję skrótowo. Ściągamy srebrne boki obudowy, odkręcamy dwie śrubki z przodu- w okolicy szczeliny, przez którą wychodzi papier. Zdejmujemy górną obudowę- z tyłu są zaczepy.Zdejmujemy element podający papier- plastikowa płytka z napisami A4, B5, A5, podważając jej zaczepy i.. łapiąc sprężynę pod nią. Odkręcamy "blachę z głowicą" od reszty. Z prawej strony dwie śruby, pod paskiem napędzającym głowicę dwie. Jedna śrubka do której dojście jest między kondensatorami elektrolitycznymi płytki elektroniki. Z lewej strony dwie śrubki- nie odkręcamy środkowej (podtrzymuje stalową blaszkę, na której zawieszona jest taśma enkodera).
    Odpinamy od płytki elektroniki wtyczkę biegnącą do czujnika położenia zębatki.
    Pęsetą wyjmujemy cztery sprężyny dociskające płytkę dociskową papieru. Jeśli nie wyjmiemy- same wypadną -spokojnie, do założenia potrzeba tylko pęsety i niewiele więcej. Podnosimy "blachę" i kładziemy za drukarką. Odkręcamy pięć śrub mocujących zespół kół zębatych wraz z pompką odsysania tuszu. delikatnie unosimy zespół- pod spodem znajdują się dwa pampersy. Jeśli nie zrobimy tego delikatnie- wyskoczy ze swego miejsca dwuelementowa stacja dokująca, i może być mały problem z zakładaniem sprężynek ;-)
    Pampersa moczymy , kilkadziesiąt razy płuczemy, suszymy i zakładamy. Polecam dodatkowo rozebranie pompki, nasmarowanie teflono-silikonem, wyjęcie i przeczyszczenie wężyków- szczególnie "nypla" na wężyku czarnego tuszu.

0