Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wartburg 1.3 - diody alternatora

suchy_jwn 11 Sty 2008 10:54 2558 5
  • #1 11 Sty 2008 10:54
    suchy_jwn
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Musze zregenerowac alternator w moim aucie, udalo mi sie skompletowac prawie wszystkie czesci (lozyska itp) oprocz plytek z diodami. sa juz praktycznie nie dostepne. Probowalem po sklepach elektronicznych ale nigdzie tez nie udalo mi sie dostac luzem tych diod. Dowiedzialem sie ze ich oznaczenia (podane nizej) sa w/g niemieckiej normy i w sumie nie wiadomo co to za diody.
    dane techniczne w/g "wartburg 1.3 - K.Trzeciak-a" :
    Alternator 8042 (wartburg/trabant)
    diody dodatkowe SY360
    diody z biegunem dodatnim na masie SY171/1
    diody z biegunem ujemnym na masie SY170/1

Pytanie
    Czy moze wie ktos jakie sa np. polskie odpowiedniki(dostepne w sprzedarzy) tych diod albo zamienniki o podobnych parametrach?
    Ewentualnie moze wie ktos gdzie mozna jeszcze dostac diody do tych alternatorow?

dziekuje

• #3 11 Sty 2008 11:26
    tzok
    Moderator Samochody

Diody dodatkowe to "zwykłe" diody prostownicze, chyba 1A/100V.

Mam po 1 szt. diody SY171/1 (czerwony napis - katoda na obudowie) i SY170/1 (czarny napis - anoda na obudowie).

Jeśli diody są sprawne nie musisz ich wymieniać... jeśli migają Ci światła na wolnych obrotach załóż regulator napięcia o pracy ciągłej (miałem coś takiego w swoim Wartburgu), pasują regulatory od Poloneza. Oryginalny regulator montowany przy alternatorze jest dwupunktowy (włącz/wyłącz) i bardzo awaryjny.

• #4 11 Sty 2008 12:23
    suchy_jwn
    Poziom 9  

dzieki za odpowiedzi. nie wiem jeszcze czy diody sa ok, bo jeszcze nie rozbieralem alternatora. chce najpierw skompletowac czesci, zeby miec pod reka jak zajdzie potrzeba wymiany (zeby zminimalizowac czas postoju auta). swiatla pulsuja mi zarowno na wolnych jak i na wyzszych obrotach ( na wyzszych nawet jest to bardziej widoczne) i tli mi sie kontrolka od akumulatora (ladowanie jest mizerne 12-13V) a ten regulator od poldasa to od tych starszych wersji czy wszystko jedno?

• #5 11 Sty 2008 12:26
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Regulator zewnętrzny do alternatora 9 diodowego.
    A przy odrobinie sprytu dopasujesz tam jakiś inny alternator.

• #6 11 Sty 2008 12:50
    suchy_jwn
    Poziom 9  

alternator podchodzi bezbolesnie od kadeta (bosh-owski) ale wole zostac przy oryginale, pomjastruje jednak z tym regulatorem. dzieki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME