Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału z konwertera.

19 Gru 2003 00:43 2101 9
 • Poziom 11  
  Problem polega na tym, że z jednego konwertera sygnał miałem rozdzielony specjalnym urządz.-"dopasowaniem-impedancja" na 2, które następnie dołączone były do dwóch odrębnych tunerów. Wszystko było OK ale gdy włączyłem dwa tunery jednocześnie jeden tuner się wyłączył.Spawdziłem i wywaliło w nim bezpiecznik.Po wymianie nie mam wogóle sygnału w obu tunerach.Dodam że jeden tuner ma wejście na 2 konwertery i z jednego konwertora działa,więc uszkodzenie tunera odpada.Ale z konwertera drugiego gdzie sygnał był dzielony jest brak sygnału. Czy mógł paść sam KONWERTER czy wystarczy wymienić to użądzenie rozdzielające sygnał?
 • Poziom 20  
  Podepnij bez tego hmmmm spejalnego urządzenia i sprawdż to po pierwsze a po drugie nie ma takich specjalnych urządzeń. Ciekaw jestem kto nagadał Ci że tak można zrobić. Jak już trzeba by separować zasilania wewnatrz rozgałęznika.

  Jaro
 • Poziom 11  
  Jak nie ma takich urządzeń jak są! Nazywa się "2-way splitter" i zakres jest 950-2150Mhz. Można wtedy odbierać sygnał z jednego konwertera na dwóch tunerach ale nie jednocześnie , tzn. tylko jeden tuner włączony. Ale ktoś o tym zapomniał i były włączone dwa i to jeden miał program z polaryzacją H a drugi z polaryzacją V. Dlatego przestało działać....tylko co? Tunery działają, w tym jednym wymieniłem bezpiecznik 630mA i jest OK gdy podłączam syg. z 2giego konwertera, ale tam gdzie jest rozdzielony sygnał to nie ma nic!
 • Poziom 20  
  No właśnie jak się nie wie jakie jest przeznaczenie takiego splittera to póżniej wychodzi cyrk. Ja sam robię takie splitterki i na moich oba tunery mogą być właczone. Pytanie czy nie uwaliłeś głowicy ?
  A zasilanie na konwerter z tego tunera wychodzi ?

  Jarek
 • Poziom 11  
  Właśnie nie jestem w domu i nie mogę tego sprawdzić, ale jak przyjadę to tak zrobię.Apropo to mógłbyś mi podać jakiegoś linka z materiałami jak się rozdziela sygnał żeby móc na 2ch tunerach odbierać dowolne(różne) kanały?
 • Poziom 22  
  najprościej jest kupić konwerter twin :D
 • Poziom 26  
  ale kombinacje alpejskie jak sie chce ogladac na dwoch tunerkach co innego i maja to byc dwa niezalezne tunerki to bez twina i tak sie nie obejdzie :)
 • Poziom 11  
  Aceton też tak myśle ale zastanawiam się czy nie ma jakiś układzików multiplexujących albo coś w tym stylu który by przełączał polaryzacje. Na sieci znalazłem ale to takie lamerskie że wykrywa który tuner był włączony pierwszy i blokuje drugi. No a takie coś mnie nie interesuje.
 • Poziom 20  
  Bez Twina się nie obejdzie. Inne rozwiązania są dużo droższe.

  Jarek
 • Poziom 26  
  innych rozwiazan nie ma !!!!!!!!!! jesli tunery maja byc niezalezne