Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp color LaseJet 4600 opcja Duplex

11 Sty 2008 12:11 1589 4
  • Poziom 13  
    Mam taką drukarkę bez Duplexu i zastanawia mnie na czym polega rozbudowa o tę funkcję.
    Widzę, że drukarka ma pewne elementy w przedniej pokrywie, które wyglądają jak dodatkowe obejście papieru, są tam jakieś rolki normalnie nie używane.
    Czyżby opcja duplexu to była tylko kwestia odpowiedniego firmware?

• Poziom 31  
    Hp LJ kolor 4600 ma duplex wewnatrz drukarki. Jesli drukarka jest 4600 bez literki D to trzeba wymienić płytę formatera na taką która duplex obsługuje. W przedniej pokrywie znajduje sie podajnik tzw. ręczny.
  • Poziom 13  
    Czyli jednak potrzebna jest inwestycja... Może da się to zdobyć z odzysku?
    Co do przedniej pokrywy - może niejasno się wyraziłem. Miałem na myśli, że przednia pokrywa składa się z trzech części, jedna znich zawiera faktycznie - jak piszesz- tylko podajnik ręczny. Jednak górna pokrywa ma już jakąś rolkę i prowadnicę, natomiast pod nią - ten zespół z taśmą zawiera już więcej elementów - jak sądzę dla duplexu...

Dzięki za odpowiedź.

• Poziom 34  
    prawdo podobnie chodzi ci JurekPa o pas tz. transfer bel kit, ale to niejest duplex. tak jak pisał laserjack musiś mieć płytę formatera który obsługuje drukowanie dwu strone. Oznaczenie modelu drukarki z literą D
  • Poziom 13  
    Wszystko się zgadza.
    Tak na marginesie - rozważanie czysto teoretyczne:
    Zauważcie, że duplex wymaga współdziałania mechanizmu (muszą być elementy umożliwiające odwrócenie kartki i podanie jej ponownie do zadrukowania) jak i elektronika + oprogramowanie.
    Zastanawiające jest, że w większości drukarek (przynajmniej tych, z którymi się zetkąłem) opcja duplexu polegała na dołożeniu modułu mechanicznego. Elektronika i oprogramowanie zwykle były gotowe na zainstalowanie modułu. Tak można wytłumaczyć (niemałą zwykle) cenę dodatkowego modułu.
    W tej drukarce jest inaczej - mechanizm zawiera - jak piszecie - wszystkie elementy mechaniczne, natomiast inna jest elektronika. Podejrzewam, że różnica między nimi jest znikoma, może tylko umożliwia wgranie innego firmwaru, może obsłożenie paru czujników, może wysterowanie jakiegoś elektromgnesu. Raczej nie ma istotnej różnicy w kosztach produkcji.
    Czyli dopłata do opcji duplex jest tylko kwestią marketingu i polityki cenowej firmy HP...