Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gitarowy do domu z bajerami

11 Sty 2008 14:02 2498 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Wiem że już było kilka podobnych tematów, ale one mnie nie zadowoliły, więc postanowiłem założyć nowy.
    Sprawa wygląda tak:
    Chciałbym zbudować sobie wzmacniacz do gitary, tylko nie wiem jak się do tego zabrać.
    Nie ma to być jakiś super mocny lampowy wzmak, tylko jakiś taki tranzystorowy coby się do domu nadawał. Chciałbym żeby wbudowane miał jakieś efekty, a konkretnie jakiś przester, delay i pogłos. Oczywiście nie może też zabraknąć equalizer'a. Wiem że to może jest dla mnie trochę za trudne, ale jak się uprę, to potrafię:D

Moim zdaniem najlepiej byłoby to wszystko zrobić na jednej/dwóch dużych płytkach (żeby nie było i dużo do przykręcania i łącznia kabelkami), puźniej od wszystkiego odprowadzić potencjometry itp.
    Czy istnieją takie pottencjometry które po maksymalnym przekręceniu przeskakują i działają jak wyłącznik? Chciałbym, aby po przekręceniu potencjometru w lewo sygnał z gitary omijał dany efekt i biegł do następnego.

Mam taką starą kolumnę z trzema głośnikami i chciałbym ją właśnie podpiąć. Niedługo ją rozbiorę z obudowy i spisze parametry tych głośników.

Mam taki tani piecyk gitarowy w którym jest equalizer więc mógłbym go skopiować, ewentualnie wymontować.
    Robiłem też kilka efektów do gitary, ale większość nie działała. Mam tylko taki "prosty fuzz do gitary", który może mi posłużyć za przester.
    Więc zostaje tylko budowa samego wzmacniacza delay'a i reverb'a.
    Proszę o jakieś schematy( najlepiej z rys. płytek). Ja to sobie wrzucę na jedną płytkę.

I jaki potrzebuję tranformator?
    Mam kilka takich małych co z 220v(tylko że teraz to jest chyba 230v w gniazdkach?) robią 12v. Czy one byłyby dobre?

Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Jak coś ominąłem to piszcie.
    Pozdrawiam

Ps. Czemu nikt nie odpowiada?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Czy naprawdę nikt nie ma jakichś prostych schematów?
    Bardzo proszę o pomoc.