Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio station simulator :)

11 Sty 2008 22:11 1596 12
  • Poziom 17  
    witam. wpadl mi taki pomysl na efekt gitarowy. traktowalby dzwiek gitary jaka normalna stacje radiowa i pozwalal na mieszanie jej z szumami i innymi stacjami z "eteru". chcialbym, aby brzmialo to jak najwiarygodniej. wiec najodpowiedniejsze wydaje mi sie wykorzystanie zwyklego odbiornika radiowego i wpiecie go do wzmacniacza. nastepnie trzebaby zrobic nadajnik ktory nadawalby dzwiek gitary. moc niewielka, bylby w jednym chasis z odbiornikiem. czy ktos moglby mi polecic jakis schemat takiego malego nadajnika ktory bylby odpowiedni do moich potrzeb? podkresle, ze z radiotechnika nie mialem do tej pory stycznosci, wiec zalezy mi na prostocie i dostepnosci elementow.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Możesz użyć popularnej "pluskwy" podsłuchowej jako nadajnik. Przetwornik z gitary podłączyć zamiast mikrofonu i jazda.
    Efekt nagrasz na kasetę CC w jakiejś mikrowieży.
    Najlepsza była by taka lipna ze strojeniem gałką - bez syntezy. Jak nastroisz pluskwę na jakąś stację mogą wyjść ciekawe interferencje. Jak sie uda wrzuc koniecznie próbki tu na forum.
  • Poziom 21  
    podłącz dowolne radio i gitarę do 2 kanałów miksera i będziesz
    miał to o co ci chodzi.

szogun
  • Poziom 40  
    Domiesza tylko śmieci eteru do gitary a tu chodzi chyba o zniekształcenia sygnału powodowane w całej linii radiowej. Mikserkiem tego nie zrobi.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Domiesza tylko śmieci eteru do gitary a tu chodzi chyba o zniekształcenia sygnału powodowane w całej linii radiowej

dokladnie;). uslyszalem kiedys w radio z niedostrojona stacja gitare elektryczna i mnie zainspirowal ten nietypowy... przester;). czy te pluskwy faktycznie nadaja na takim pasmie, ze je bez problemu zlapie w radio? zabieram sie za szukanie takiej na allego;).
  • Poziom 17  
    tak wiec przedstawiam moja korespondencje z jednym ze sprzedawcow "podsluchow":

Code:

witam
    urządzenie nie nadaje się do takiej przeróbki, jego parametry, czułośc dobrane są tylko do specjalnego mikrofonu pojemnościowego

----- Original Message -----
        From: xxx.pl
        To: yyy.pl
        Sent: Friday, January 11, 2008 11:40 PM
        Subject: Pytanie o przedmiot: PODSŁUCH PLUSKWA W11 PROMOCJA DODATKI NAGRYWANIE (numer: 293897652)

Wiadomość od: xxx (7) , wysłana z komputera o numerze IP: x.x.x.x
        Strona z przedmiotem: PODSŁUCH PLUSKWA W11 PROMOCJA DODATKI NAGRYWANIE
        Treść wiadomości:
        witam. czy mikrofon jest wlutowany bezposrednio w plytke drukowana, czy sa wypuszczone do niego kable? pytam, bo chcialem wymontowac mikrofon i wlutowac w jego miejsce gniazdo gitarowe.

nie pocieszyl mnie;). chyba mu uwierze na slowo :|. wiec trzeba znalezc inne rozwiazanie :(.
  • Poziom 17  
    ten j-244 wyglada obiecujaca, a i opinie o nim niezle znalazlem. dzisiaj go zamowilem na stronie jabela, zobaczymy co z tego wyjdzie. mam jeszcze jedno pytanie. mozna gdzies dostac taki trymer 5-25pF, zeby dalo sie go zamontowac w obudowie tak jak potencjometr, z galka... no i zeby przy tym sam z siebie sie nie rozstajal za szybko?
  • Poziom 14  
    Nie spotkałem się z trymerami w obudowach jak potencjometry.. Konstrukcja trymera jest dość prosta i mając miernik można próbować przerobić potencjometr dodając dwie metalowe płytki i ew. jakiś izolator. Problem może powstać w pojemności i oporze kabli z trymera do płytki, choć nie ukrywam, że sam chętnie bym się pobawił w taką przeróbkę.

Alternatywnie można szukać gotowca, choć może być drogi, albo zamontować diody pojemnościowe i sterować częstotliwość napięciem.
  • Poziom 17  
    wpadl mi pewien pomysl jak to zrobic mechanicznie. wystarczy przerobic jakis wkretak plaski tak, zeby robil za galke. i zamknac calosc miedzy dwoma sciankami obudowy zaciskanymi srubami.
  • Poziom 17  
    dzisiaj przyszedl poczta ten kit jabela. trymer wyglada dosc watpliwie, wiec narazie tylko zmontuje bez obudowy i sprawdze jak to wogole dziala. ale tak na przyszlosc, moglibyscie mi powiedziec jak trzebaby to przerobic, zeby jak yuleeda napisal, sterowac czestotliwosc napieciem? drugie pytanie. chcialem sterowac moca nadajnika. rozumiem, ze zeby ja zmniejszyc wystarczy zmniejszyc napiecie zasilajace uklad. jaki potencjometr powinienem zastosowac? i wkoncu trzecie pytanie:). nie mam wiekszych watpliwosci, ze uklad dobrze bedzie sobie radzil z sygnalem z gitary, bo z reguly wpinam ja w wejscie mikrofonowe karty dzwiekowej i nie mam z tym zadnych problemow. ale nie wiem, czy moge wpiac na wejscie jakas kostke gitarowa? sygnal ma napiecie podobne do line out urzadzen audio.

schemat tutaj: http://jabel.com.pl/files/instrukcje/J-244.pdf

a, jeszcze jedno pytanie mi przyszlo do glowy;). czy widzial ktos z was takie pluskwy na AM? bo szukalem na allegro i nic nie znalazlem, a na srednich zawsze slychac duzo dziwnych szumow i piskow, wiec mogloby brzmiec ciekawie;). czy nadawanie na tym zakresie (nawet na tak maly zasieg) jest wogole w Polsce legalne?
  • Poziom 17  
    poskladalem wczoraj ten kit... z mikrofonem wszystko dziala. ale jak sprobowalem z gitara... klapa. nie moge nastroic radia. opcje sa moim zdaniem dwie:

1. sygnal z gitary jest za slaby i jej najzwyczajniej nie slysze
    2. gitara razem z kablem dzialaja jak antena i przez to urzadzenie swiruje... tzn. nadaje w jakiejs innej czestotliwosci

co wy o tym sadzicie? moze trzebaby jakos odseparowac gitare od plytki? nie wiem czy to mozliwe, jestem tylko laikiem pelnym zapalu i pomyslow;).
  • Poziom 17  
    ok. pomysl jest taki - separacja galwaniczna sygnalu. czy to pomoze?

transformator - podobno przydzwieki sieciowe znosi. wiec na logike - zaklucenia z "eteru" tez powinien. ale tak z drugiej strony... przeciez transformator sam w sobie bedzie zbieral zaklucenia :|.

transoptor - ten nie bedzie dzialal jak antena. jednak, z tego co wyczytalem, pasmo przenoszenia fotodiody konczy sie na 1000Hz :| to dla gitary zdecydowanie za malo.

bardzo prosze o opinie, kazda sie przyda, bo ja zielony, a efekt czeka i blaga "skoncz mnie".