Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Universum FT 81806 chassis 11ak19 pro - brak teletextu

11 Sty 2008 23:26 1119 3
 • Poziom 10  
  Tv przywieziony z Niemiec - martwy, (paliła się tylko czerwona dioda). Niemożliwe było uruchomienie ani z pilota, ani z klawiatury lokalnej. Przyczyną był zwarty Q 605 [BU2508D] z powodu utraty pojemności C 626 [12nF/1.6 kV]. Po wymianie tych elementów odbiornik ruszył, ale bez fonii w standardzie DK. (była tylko fonia w BG ). Była również telegazeta, z przekłamaniami polskich znaków. Po wejściu w tryb serwisowy i ustawieniu standardów fonii BG oraz DK, próbowałem metodą prób i błędów zmienić znaki wyświetlane w telegazecie na polskie no i coś nieopatrznie wcisnąłem i tym sposobem straciłem telegazetę. Dość długo próbowałem to naprawić ( metodą prób i błędów) ale nie udało się. Jeśli ktoś ma rozpiskę ustawienia bitów w opcjach service menu bardzo proszę o pomoc. Nie proszę o wsad pamięci ( nie mam programatora).
 • Moderator
  Ogłoszenie w dziale > Baza Schematów > Tryby serwisowe.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedź, z trybem serwisowym zapoznałem się wcześniej, tuż po uruchomieniu telewizora. Oczywiście zapisałem sobie ustawienia (na papierze) bitów w poszczególnych opcjach przed grzebaniem w ich ustawieniach, mam również zapisane moje aktualne ustawienia, mimo to telegazety tak na starych jak i na nowych nie mogę włączyć. Przypuszczam, że zrobiłem gdzieś błąd przepisując ustawienia bitów w opcjach fabrycznych. Próbowałem, tak jak wcześniej pisałem, metodą prób i błędów to naprawić, ale to zbyt ryzykowne. Dlatego, gdyby ktoś miał i chciał udostępnić zapisane pewne ustawienia bitów opcji będę wdzięczny.
 • Poziom 10  
  Kosztowało mnie to trochę czasu, ale udało się zrobić. Dla zainteresowanych podaję jak ustawić wyświetlanie polskich znaków w TXT: Service/opcje/
  option 10 - [00100000]
  option 38 - [11001011]
  (ustawienia bitów zaczynając od B7)
  Dziękuję moderatorowi Mirkowi Z. za zainteresowanie i za punkty. Temat uważam za zamknięty.