Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio350-blada czerń

gandalf.s 12 Sty 2008 00:34 1098 7
  • #1 12 Sty 2008 00:34
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Witam

Problem dotyczy kopiarki jak w temacie. Kopiarka na wykonane 400 000 kopii, jest po całkowitym przeglądzie włącznie z czyszczeniem lasera. Wymieniony developer i zainicjowany. Bęben oryginał i przebieg ok. 20 000 kopii. Wszystkie ustawienia w/g manuala już "wklepałem" na nowo. Podmieniałem bęben z innej i to samo.
    Opis usterki:
    - jeśli wydrukuje się tekst z małym czarnym kwadratem (np. 1 x 1 cm) to czerń jest bardzo głęboka zarówno tego kwadratu jak i napisów, a na kartce dodatkowo jest delikatnie ciemne tło
    - jeśli ten kwadrat sie powiększy (np. 4 x 4 cm) i wydrukuje to również czerń jest głęboka ale miejscami zaczyna tracić kontrast
    - jeśli natomiast kwadrat powiększymy do wymiarów (10 x 10 cm) i wydrukujemy to czarny kwadrat jest szary
    - w przypadku powiększenia kwadratu do połowy kartki A4 i wydrukujemy to zamiast czerni mamy delikatną szarość
    - jeśli damy czarny kwadrat wielkości kartki A4 i wydrukujemy to czerń jest delikatną poświata szarości

- w przypadku kserowanych dokumentów jest podobny motyw - mały czarny kwadrat (1 x 1 cm) jest czarny i tekst również jest czarny
    - kserowanie oryginalnego "testu Katuna" daje "cudowny" obraz - czarne kwadraty (1 x 1 cm) już są szare, kreski poziome oraz pionowe są przekłamane (skrzywione), jedno zdjęcie jest szare a drugie jest rozmazanym zygzakiem.

Na koniec już nawet zrobiłem reset pamięci.
    Laser skalibrowałem kodami w 400dpi i 600dpi

Dopatruje się że to właśnie padł laser. Zresztą wszystko na to wskazuję. Czy maci jakieś wskazówki, sugestie?

Pozdrawiam

0 7
  • #2 12 Sty 2008 11:02
    Tomek H
    Poziom 28  

Miałem taki sam objaw ale w toshibie 3580. tam akurat był problem z biasem. pomiary wskazywały że niby był ale w gruncie rzeczy napięcie musiało się skąd indziej nanosić.brakowało sprężynki którą jest bias "dostarczany"

0
  • #3 12 Sty 2008 14:42
    minus87
    Poziom 14  

Również stawiałbym na bias, popraw kontakty wywoływaczki np. kontaktem, rozciągnij je trochę żeby bardziej dolegały, i sprawdź czy czasem wywoływaczka sie nie skrzywiła i wyczyść syf z nad filtra developera.

0
  • #4 12 Sty 2008 16:20
    gandalf.s

Filtr czyściłem podczas wymiany developera.

Najciekawsze jest to że stało się to po transporcie, tz. wyjeżdżała z serwisu sprawna a po dostarczeniu na miejsce - "klops"...

0
  • #5 12 Sty 2008 16:46
    minus87
    Poziom 14  

Niewpada czasem do maszyny lewe światło? tez tak kiedyś mialem, długotrwała walka u klienta i nic, maszyna zjechała na service i od pierwszej kopi wzorowo

0
  • #6 12 Sty 2008 16:56
    copyman

minus87 napisał:
    Niewpada czasem do maszyny lewe światło? tez tak kiedyś mialem, długotrwała walka u klienta i nic, maszyna zjechała na service i od pierwszej kopi wzorowo

Tyle że drukowałaby cały czas super. A problem jest na druku i kopii. Podmień laser. Bias dawałby kiepską czerń cały czas. Poza tym zgubiła by odczyty i zawaliła się tonerem. To w końcu RICOH :-) no nie?

C.

0
  • #7 12 Sty 2008 22:04
    Tomek H
    Poziom 28  

ale gdyby był laser to albo byłaby dobra czerń albo słaba a tu przy małych kwadratach czerń jest super.moim zdaniem laser odpada. chociaż mogę się mylić.

0
  • #8 12 Sty 2008 22:56
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Mnie do lasera przekonuje to co napisałeś w pierwszym poście :

"kreski poziome oraz pionowe są przekłamane (skrzywione), jedno zdjęcie jest szare a drugie jest rozmazanym zygzakiem."

Ale nie wiem czy jest to trwałe uszkodzenie lasera czy też kłopot ze stabilnością całego modułu. Pisałeś że maszyna była transportowana - może za bardzo nią wytrząsło.
    Najlepiej podmień cały moduł.

PS - miałem kiedyś przypadek że maszyna robiła kopie i wydruki zygzakiem, coraz węższe- ale czasami sadziła tez błędami. Skończyło się to po wymianie samego polygona .

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów