Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Maxtor - nie widać go w 'Mój komputer' - inny format

balooon 12 Sty 2008 14:26 894 3
  • #1 12 Sty 2008 14:26
    balooon
    Poziom 11  

Tak wiec mam problem z dyskiem Maxtor.
    Jest on podlaczony jak jeden z innych (nie master, przy Slave wogole go nie widac) dysk instaluje sie w systemie, wszystko ok. W menadrzeze urzadzen widac go jako dysk i jest napisane, ze urzadzenie dziala poprawnie jednak nie widze go w dyskach w "moim komputerze". Dysk prawdopodobnie chodzil wczesniej pod linuxem wiec ma inne kodowanie danych, czy to moze byc tego przyczyna? Jesli tak to je zmienic? Mhm i probowalem go jeszcze swormatowc poprzez wiersz polecen (domyslam sie, ze moze to byc dysk "D:") jednak po wpisaniu nazwy dysku i przylozeniu entera wyswietla sie komunikat, ze nie ma takiego dysku.
    Prosze o pomoc!

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2008 14:33
    unitral
    Użytkownik obserwowany

lewym klaw. myszki na Mój Komputer - zarządzaj - zarządzanie dyskami - tam bedzie go widać. Tam też możesz go sformatować i podzielić na partycje.

Nie widać go ponieważ jest w innym systemie niż pracuje winda. Winda rozpoznaje tylko partycje FAT i NTFS.

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Sty 2008 14:45
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam. Tak może to być od tego, że dysk wcześniej "chodził" pod Linuxem. Jeżeli rzeczywiście tak było to jest na nim utworzony system plików "ext3 lub ext2" + opcjonalnie "swap". Spróbuj odpalić komputer z "Live CD - Linux" np. Mandriva i zobacz czy w Linuxie widać dysk. W opcjach instalacji systemu powinno być do wyboru formatowanie dysków.
    Pamiętaj, że przed takim zabiegiem musisz wiedzieć pod jaką nazwą dysk występuje w komputerze lub jaką ma pojemność (żeby przypadkowo nie z formatować innego dysku np. z danymi). Oczywiście wybierasz system plików "FAT32".
    Jeżeli chodzi o Linuxa to możesz wybrać inną dystrybucję (Live), a nawet zainstalować na pendrive "DSL-a" i w nim spróbować z formatować dysk.

0
  • #4 12 Sty 2008 14:55
    balooon
    Poziom 11  

Pierwszy sposob prostszy i zalatwil sprawe:D
    Aha i tam tylko mala poprawka. Prawym przyciskiem;P
    Wielkie dzieki, juz wszystko sprawne.
    Pozdrawiam!

0