Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO - w czym problem?

19 Gru 2003 12:19 5134 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Może któryś z Kolegów mi podpowie gzie jest usterka: pewnego dnia lodówka po prostu się nie włączyła i całkowicie rozmroziła /góra+zamrażalnik na jednym agregacie Elektrolux/.Po wypieciu styków z temostatu układ chłodzący jest OK.Pokretło sterujące też wydajwe mi się ze nie działa "popychacz" podłączony spawem z drucikiem który wchodzi w obudowę i wychodzi w zamrazalinku. Czy jest możliwość że się rozszczelnił i gaz czy płyn wyciekł z niego?Czy płyn jest specialnie barwiony na wypadek wycieku? Teraz lodówka jakos chodzi choc bardziej musze nia sterowac manualnie co sprawia mi trochę kłopotu...Ha,ha słyszałem dobrą radę aby wiedzieć ze lodówka działa trzeba brac codziennie kosteczkę lodu do "ulubionego napoju" gdy lód się rozpuści maszyna padła ;-)
    Proszę o pomoc i pozdrawiam,
    Cony
  • Poziom 13  
    Mam rozumiec ze jest to dwukomorowa lodowko zamrazarka o wspolnym agregacie. jesli tak to polacz na krotko ptzewody od termostatu ktory podejrzewsz o awarie. Jesli agregat ruszy to jest uszkodzony (przewaznie zaciety) termoregulator. jesli nie to przyczna moze byc w samym agregacie lub w jego starterze.(tzw. przekaznik rozruchowy)
  • Poziom 10  
    Tak dokładnie taki typ.Jestem przekonany że problem jest w regulatorze temperatury tylko pytanie - czy może uszkodzić się samo pokrętło temperatury / nonsens.../ czy część nim strerująca czyli w/opisany "popychacz" zespawany z drucikiem/sondą/ idącą do zamrażalki?Faktem jest ze pokrętło jest dość skomplikiowanym mechanizmem i byc może go rozregulowałem poprzez śrubę do / tak minemam/ ustawień serwisowych...
  • Poziom 27  
    zazwyczaj to trzeba to paskuctwo wymienic masz racje rozszczelnilo sie wiec jest do wymiany.wiekszosci przypadkow moich po wymianie regulatora temperatury jest ok .mozna wstawic zamienik dowiesz sie na pewno w sklepie.