Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 21MT15CL, Type 422/TX - regulacja położenia obrazu.

12 Sty 2008 15:15 969 1
  • Poziom 15  
    Witam.

Sprawa dotyczy telewizora Thomson BlackPearl - oznacznie modelu na tabliczce z tyłu to: 21MT15CL, Type 422/TX807 EU. Używam tego telewozora wyłącznie z konsolą PS2. Ostanio wymieniłem oryginalny kabel SCART z konsoli na kabel RGB co porpawiło ostrość obrazu i nasycenie kolorów. Jednak ubocznym skutkiem jest to, że w trybie z kablem RGB następuje lekkie przesunięcie obrazu w lewo i ucięcie kawałka z lewej strony. W związku z tym w każdej grze musze ustawiać w opcjach pozycje obrazu, a w grach, w których tej opcji nie ma, mam problem. Wiem, że istnieje możliwość uruchomienia tak zwanego "trybu sewisowego" i, po zdjęciu obudowy, regulacja polozenia obrazu. Prosiłbym o informacje jak to zrobić w tym modelu. Z góry dziękuje.
  • Poziom 12  
    AKTYWACJA TRYBU SERWISOWEGO:
    Odbiornik przełączyć w stan standby i wyłączyć go wyłącznikiem sieciowym, odczekać aż zgaśnie dioda sygnalizacyjna. Następnie nacisnąć przycisk [ VT ] na pilocie i nie zwalniając go włączyć odbiornik wyłącznikiem sieciowym, przycisk [ VT ] zwolnić dopiero po pojawieniu się obrazu.