Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 nierówna praca silnika

12 Sty 2008 16:20 12118 10
  • Poziom 2  
    witam mam peugeota z 1999r i silnik 2.0 16v mam taki problem ze super jezdzi zapala , zuzycie paliwa 7,5-9l tylko te wolne a sprawa wyglada tak : jadac wlanczam na luz a tu silnik po pewnym czsie zaczyna wariowac obroty spadaja to podnosza sie, dodam gazu wraca równa praca silnika ,ale zachwile znowu to samo ,aż czsem zgaśnie, albo dojezdzam do skrzyzowania wlanczam na luz a samochod gasnie, czasem zapalam pracuje i zaraz gasnie. samochod jest na gazie wiec wylaczam mozliwosc ze pompka paliwa cos nawala , swiece zmienilem wiec tez to nie one ,wymienilem sade lambda i silniczek krokowy na nowe , czasami chodzi dobrze ale tylko przez chwile , a potem znowu. i jeszcze takie cos ze po przejechaniu ,czasami 30 a czasami mniej zapala sie kontrolka "k" w takim silniku, musze wylaczyc silnik zapalic i ona gasnie ,ale po paru kilometrach znowu, jak mialem samochod podpietypod komputer to ta kontrolka sie zapalila i pokazalo ze to sada lambda sie wylonczyla, a i jeszcze jak sade odlanczam to kontrolka sie nie zapala samochod warjuje i ma mala moc ,dopiero od 4 tysiecy ciagnie jak rakieta ,,,,, PROSZE O POMOC BO JUZ NIE WIEM CO MAM ZROBIC ALBO CO WYMIENIC........PS RUSZENIE Z MIEJSCA BEZ DODANIA GAZU JEST PRAWIE NIE MOZLIWE, GDY NP W OPLU FORDZIE BEZ PRBLEMU
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Dezodorant albo inny "specyfik", szukaj gdzie zasysa "fałszywe" powietrze.
  • Poziom 2  
    co znaczy czy przepustnica czysta? i jak szukac nieszczelnosci co zrobic i przeciez czasem chodzi dobrze a czsem zle jak sie mu umysli jak to naprawic prosze o propozycje bo ja juz dostaje szewskiej pasji
  • Poziom 12  
    Miałem taki przypadek w 406 2,0 16V motor RFR wymieniłem sterownik wtrysku dopiero uzyskałem efekt.Dodam tylko że "przefleszowanie" starego nic nie dało.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    co do cewki to niewiem bo silnik pali na wszystkie gary i chodzi wiec niewiem a jezdzi tez super przyspiesza spala i td a co do wtrysku to zalozylem gaz i wtryskiem steruje komputer od gazu , a na gazie takie same sa objawy jak na paliwie moze nawet bardziej wzmozone ale to prawda ze w 406 jest ten sam silnik co w moim dziki wielkie i prosze o pomoc dalej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    mam nowe obserwacje jak powlanczam wszystko tzn wiatrak swiatla i wszystko elektryczne to silnik zaczyna wariowac czy to cos ma wspolnego, oraz odlonczylem sonde lambda i samochod przestal gasnac i chodzi w miare ale to jeszcze nie to czy to napewno ta listwa czy cos innego czekam na pomoc pozdrawiam
    pawel koczab

Regulamin, p.10.9. Proszę poprawić wszystkie swoje posty w tym temacie, także pod względem interpunkcji !
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. fałszywe powietrze - sprawdzić przewody przy kolektorze ssącym i przedmuchać zwężkę tam występującą, a wpływającą na wolne obroty.

2. przebijająca cewka zapłonowa powoduje zawieszanie się kompa gazu - wymienić lub zastosować odpowiednie transile na na linii 5V i ewentualnie drugi na 12V kompa gazowego, można też pokusić się i zerknąć czy takie zabezpieczenia posiada komputer benzyny jeśli nie... to zastosować.

3. zerknąć czy przypadkiem okolice świecy 1 cylindra nie są zawilgocone -
    wysuszyć.

4. sprawdzić czy akumulator ma odpowiednią pojemność...jeśli nie to naładować !

5. sprawdzić stan instalacji wydechowej, musi być szczelna przy gazie !

Po wyżej wymienionych zabiegach podpiąć laptopa i ustawić od nowa komputer gazowy, ewentulanie usunąć wcześniej błędy kompa benzyny.

Musi chodzić !!!
  • Poziom 1  
    Peugeot 206 1.1 HFX 2004,problem jest opisywany ale nie moge dac sobie rady. Problem polega ze silnik pracuje nierowno .Po podpieciu komputera diagno. podaje : wysterowanie wtryskiwacza3 zwarcie do plusa. Wymienilem cewkie , swiece,rozrzad.Sprawdzilem tezczy wtryskiwacze dzialaja TAK. NIe wiem co to moze byc lub co jeszcze mozna sprawdzic.Za jakokolwiek podpowiedz z gory dziekuje.